Meble rattanowe to obecnie najpopularniejszy rodzaj mebli ogrodowych, o których posiadaniu marzy wiele osób. Wykonuje są je z naturalnych łodyg palm pnących, a ich najważniejszą zaletą jest atrakcyjny wygląd. Meble rattanowe posiadają jednak pewne wady – są mało odporne na warunki atmosferyczne oraz kosztowne w zakupie. Na szczęście, dziś tradycyjne meble rattanowe mają poważnego konkurenta, jakim jest technorattan. Czym technorattan różni się od rattanu i dlaczego meble rattanowe z niego wykonane są najlepszym wyborem do każdego ogrodu?

Rattan – czym jest i jakie posiada właściwości?

Rattan jest naturalnym materiałem uzyskiwanym z łodyg tropikalnych palm pnących występujących na terenie Azji. To właśnie z nich wyplata się meble ogrodowe i domowe, akcesoria oraz liczne przedmioty dekoracyjne. Wszystko ze względu na atrakcyjny wygląd rattanu oraz jego plastyczność.

Warto jednak wiedzieć, że naturalny rattan jest materiałem o dość małej odporności. Aby długo nam służył, meble rattanowe nie mogą być więc wystawiane na bezpośrednie światło słoneczne, wilgoć oraz zmienne temperatury.

Pomimo swojego atrakcyjnego wyglądu, naturalny rattan nie jest więc dobrym wyborem do ogrodu, gdzie codziennie świeci intensywne słońce, może padać deszcz oraz panują zmienne warunki atmosferyczne. Jeśli jednak poszukujemy alternatywy do rattanu o bardzo podobnym wyglądzie, ale za to znacznie lepszych właściwościach, warto bliżej poznać technorattan.

Technorattan – syntetyczny materiał, który do złudzenia przypomina naturalny rattan

Pod pojęciem technorattanu kryje się syntetyczny rattan, nazywany także polirattanem. Wizualnie jest on do złudzenia podobny do rattanu, przez co oferuje praktycznie takie same walory estetyczne, co jego naturalny odpowiednik. Oprócz podobnego wyglądu, technorattan posiada jednak pewne praktyczne właściwości, którymi zdecydowanie góruje nad rattanem. Jakie?

Polirattan i jego właściwości – materiał idealny do ogrodu

Wykonane z polirattanu meble rattanowe idealnie nadają się do umieszczenia na otwartej przestrzeni. W przeciwieństwie do naturalnego rattanu, są one bowiem odporne na oddziaływanie promieniowania UV, ciepła, zimna oraz wilgoci.

Kupując meble rattanowe z polirattanu nie musimy więc ograniczać się do ich ustawienia wyłącznie w zacienionym oraz zadaszonym miejscu, jak ma to miejsce w przypadku naturalnego rattanu oraz dbać o ich chowanie w garażu w czasie deszczowej pogody. Polirattan jest bowiem materiałem w pełni odpornym na światło słoneczne, które nie wpływa negatywnie na jego wygląd oraz wytrzymałość, nie niszczeje pod wpływem wilgoci oraz wody, a przy tym prezentuje się tak samo estetycznie, co naturalny rattan.

Ponadto, meble ogrodowe wykonane z polirattanu są znacznie tańsze w zakupie od mebli wykonanych z naturalnego rattanu, będą więc idealnym wyborem dla osób, które stawiają na oszczędność oraz bezproblemowe ich użytkowanie. Wszystkie te właściwości sprawiają, że to właśnie wykonane z technorattanu meble rattanowe w TwojPasaz.pl będą najlepszym wyborem do umieszczenia w ogrodzie. Ich unikalne właściwości gwarantują nam bowiem trwałość oraz bezproblemowe użytkowanie mebli ogrodowych przez wiele lat.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

brama garażowa

Wersja do druku