Jest wiele mniej, jak i bardziej oczywistych korzyści wynikających ze stosowania azjatyckich balsamów do ciała - na przykład udowodniono, że poprawia to samopoczucie! Odbywa się to poprzez aromatyzację balsamu – naturalne składniki zawarte w takich kosmetykach zapewniają nie tylko jedwabiście gładką skórę, ale i faktycznie poprawiają nastrój, szczególnie jeśli korzysta się z dobra tych wyjątkowych produktów regularnie. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po takie balsamy? O jakich azjatyckich roślinach mowa? Zagłębmy się w temat nieco bardziej!

Naturalne balsamy do ciała – w czym tkwi ich sekret?

Wszyscy wiemy, jak obsesyjnie Azjaci pielęgnują skórę - nic dziwnego, że większość azjatyckich kobiet słynie z nieskazitelnej cery. Zatem azjatyckie produkty do pielęgnacji skóry są wielkim hitem na całym świecie, a ich składniki są znanymi magicznymi miksturami, które owocują zdrową i promienną skórą.

Co możemy znaleźć w tych wyjątkowych kosmetykach? Oto kilka najczęściej spotykane składnikom:

  • jaśmin
  • imbir
  • cynamon
  • trwa cytrynowa

Jaśmin jest bogaty w wiele aktywnych składników chemicznych, które są korzystne dla skóry - dla przykładu, z powodu swoich przeciwutleniaczy, może pomóc chronić przed środowiskowymi stresorami. Pomoże to nadać jej młodzieńczy wygląd – między innymi poprzez fakt, że zmniejsza widoczność plam starczych. Największym jego walorem jest jednak nawilżanie - olejek jaśminowy wspomaga suchą skórę i zapewnia naturalną wilgotność, która nie zatyka porów.

Imbir od tysięcy lat jest znany jako składnik wspierający urodę - w medycynie ajurwedyjskiej, jak i chińskiej. Przeciwutleniacze obecne w imbirze zwiększają wytwarzanie kolagenu, zmniejszają uszkodzenia skóry i stan zapalny.

Cynamon rośnie obficie na Sri Lance, w Indonezji, Indiach i innych krajach azjatyckich. Wspaniałą rzeczą jest to, że cynamon ma tak wiele zastosowań – może występować jako olejek, maseczka i oczywiście składnik balsamów. Jednak wśród wielu zalet cynamonu, jedną z najważniejszych jest jego rola w utrzymaniu zdrowej skóry.

Trawa cytrynowa jest wyjątkowa, ponieważ ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Podobnie jak jej daleki kuzyn, cytryna - to naturalny środek ściągający o kilku konkretnych właściwościach antyseptycznych.

Dlaczego forma balsamu?

W ten sposób azjatyckie składniki mogą w najlepszy sposób wniknąć w skórę. Idealnym przykładem są balsamy w kostce, na przykład dostępne na https://www.orientana.pl/ , które maja dodatkową zaletą – można dzięki nim korzystać nie tylko z bogactwa właściwości azjatyckich roślin, ale też robić to w sposób naprawdę relaksujący: poprzez masaż.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Muzyka relaksacyjna

Wersja do druku