Rozwiązań stylistycznych w łazience jest naprawdę sporo. Oprócz wyboru konkretnej stylizacji na przykład nowoczesnej czy vintage możemy przebierać w różnych materiałach takich jak płytki, gres, terakota czy drewno oraz ofertach takich firm jak Ceramika Paradyż, Tubądzin, Opoczno, Cersanit, Ceramika Color. Dylematów jest naprawdę dużo, a z drugiej strony pragnienie stworzenia w łazience przestrzeni idealnej pomaga nam poszukiwać najlepszych dla nas rozwiązań.

Powiększyć wnętrze

W dużej mierze to właśnie płytki  nadają określony styl łazience. W zależności od jej wielkości powinniśmy wybierać kolory, kształty, wykończenie oraz wielkość. Zarówno płytki podłogowe, jak i ścienne powinny wpisywać się w aranżację całego wnętrza, współgrać z meblami, armaturą oraz bateriami i innymi dodatkami. Klasyczna łazienka postawi na neutralne barwy oraz wzory. Beże czy szarości oraz brązy są związane z kolorami natury i zawsze (pomimo zmieniającej się mody) będą świetnym tłem dla różnych aranżacji. Coraz częściej z oferty https://www.twojelazienki.pl wybierane są płytki salonowe i te do stref mokrych, które wyglądem oraz fakturą przypominają drewniane panele. Świetnie takie rozwiązanie wpisuje się w pewne klasyczne standardy.

Minimalizm w formie

Nie ulega wątpliwości, że położenie nacisku na biel, wybieranie wykończenia o wysokim połysku oraz wykorzystanie luster i różnych źródeł światła świetnie sprawdza się zarówno w łazience, jak i przy wykorzystaniu płytek kuchennych. Takie rozwiązanie rewelacyjnie powiększa optycznie niewielką przestrzeń. Warto zaryzykować i z oferty https://www.twojelazienki.pl/cersanit/plytki.html wybrać na przykład ciekawe formy płytek – wąskie, kontrastowe czy też bardzo drobne i kolorowe. Poza tym ciekawe dekory na przykład florystyczne lub geometryczne świetnie przykują uwagę do tych partii ściany czy podłogi, które chcemy wyeksponować. Kolorowe łazienki są doskonałym tłem dla nowoczesnej designerskiej armatury oraz różnych materiałów takich jak szkło, plastik czy też metal. Poza tym coraz częściej za pomocą dedykowanych kafelek klienci decydują się na tworzenie łazienek tematycznych i zazwyczaj są one związane ze strefami SPA lub też nawiązują do klimatów plaży czy też stylu okrętowego.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku