O polskiej służbie zdrowia mówi się z regały nie najlepiej: długie kolejki, mało lekarzy, utrudniony dostęp do specjalistów. Niestety coraz częściej podobne zarzuty kierujemy pod adresem polskiej farmaceutki. Ile razy zdarzyło Wam się odejść z apteki bez potrzebnych lekarstw? Sytuacja ta wynika z kilku przyczyn, ale dobra wiadomość jest taka, że można sobie z nią poradzić.


Braki w aptekach

Mówią o nas, że jesteśmy narodem, który przyjmuje bardzo dużo leków. I można oczywiście kłócić się, czy na każdy ból głowy trzeba od razu brać tabelkę przeciwbólową albo czy kobietom dbającym o swoją figurę rzeczywiście jest potrzebnych aż tyle suplementów. Wątpliwości jednak nie ulega, że na wiele schorzeń i chorób leki są po prostu niezbędne. Problem z ich zdobyciem może mieć więc realne przełożenie na nasze zdrowie. Z czego wynikają braki na aptecznych półkach? Z czystej logiki niestety: duże, miejskie apteki zawsze będą lepiej wyposażone niż te na obrzeżach miast lub wsiach. Jest bowiem dużo większa szansa, że nawet niszowe leki znajdą potrzebujących. W przypadku mniejszych aptek takiej pewności nie ma, więc część z nich określonych grup leków nie zamawia z obawy przed tym, że po upływie terminu ważności trzeba je będzie po prostu wyrzucić. Brzmi logicznie? Dla każdej osoby prowadzącej działalność gospodarczą z pewnością tak, dla osoby chorej - już nie. Kiedy potrzebujecie leku, zupełnie nieistotne staje się dla Was kto, kiedy i jak dostarcza do apteki te wszystkie tabletki. Oczekujecie, że pojawiacie się w aptece i ten lek tam na Was po prostu czeka. 

Klauzula

Podobnie jest w przypadku obowiązującej od jakiegoś czasu (także farmaceutów) klauzuli sumienia. Część z nas pewnie do tej pory nie spotkała się z taką sytuacją. Ale wiele młodych dziewcząt odeszło już od lady aptecznej bez potrzebnych tabletek, właśnie z wyniku obowiązywania tego nowego prawa. Abstrahując zupełnie od sensowności bądź jej braku w przypadku tych rozwiązań, klient apteki powinien mieć możliwość szybkiego i bezproblemowego zakupienia leków, który w Polsce jest przecież legalnie dostępny. Rozwiązanie?

On-line

To najprostsza i najszybsza metoda rozwiązania obydwu przedstawionych tutaj problemów. Apteka online ma po pierwsze dużo większy zasób leków. To często są grupy aptek, dlatego też prawdopodobieństwo znalezienia interesującego nas leku jest dużo większe. Wtedy wystarczy zgłosić się do jednej z aptek stacjonarnych (podanych na stronie) i odebrać swoje zamówienie. Po drugie, w przypadku tego typu rozwiązań zmniejszamy ryzyko problemów z realizacją recepty ze względu na klauzulę sumienia. Po trzecie, w tego typu aptekach często mamy do czynienia z atrakcyjnymi promocjami. 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku