Dla jednych przyjęcia weselne to przede wszystkim duchowe przeżywanie tego wyjątkowego dnia, dla innych dobra okazja do zabawy i spotkań towarzyskich. Niezależnie od tego, przyjęło się, że tego typu ceremonie muszą odznaczać się oficjalną formą, a dekoracje weselne to nieodłączny element każdej z nich. To właśnie dlatego warto zadbać o odpowiedni wystrój sali, który pozostanie we wspomnieniach na długi czas i będzie kojarzył się tylko z najpiękniejszymi chwilami. Obecnie, jeśli chodzi o dekoracje weselne, projektanci rezygnują z dużego przepychu i stawiają raczej na lekkie i oryginalne rozwiązania. W tym artykule chcieliśmy przedstawić kilka z nich i zainspirować przyszłych małżonków, jak również osoby zajmujące się organizacją ślubów i wesel. 

Co warto wybrać?

Wśród dekoracji weselnych od zawsze królują balony. Mogłoby się wydawać, że to dosyć oklepane, aczkolwiek nic bardziej mylnego. Jeżeli wykorzysta się takie dekoracje weselne w ciekawy sposób, mogą być bardzo oryginalne. Dobrym pomysłem są przykładowo balony wypełnione helem, które dzięki siłom fizyki będą wyglądały jak przyklejone do sufitu. Można do nich przywiązać kolorowe wstążki, które dodatkowo dodadzą ciekawego stylu. Inną bardzo popularną w ostatnim czasie praktyką są tzw. candy bary, czyli specjalne przeźroczyste naczynia o różnych kształtach. Można w nich poukładać warstwami kolorowe cukierki, draże lub nawet owoce. Oprócz funkcji dekoracyjnej candy bary sprawdzą się także idealnie w roli pojemnika na żywność.

Gadżety, które zachwycą gości

Innym ciekawym pomysłem, który może nie wpłynie tak bardzo na wystrój sali, ale z pewności zachwyci wszystkich odwiedzających, jest foto budka. Możliwość zrobienia zdjęcia z bliskimi to coś, na co czekają wszyscy, a jeśli dodamy do tego śmieszne stroje i atrybuty, to zabawa nabiera całkiem nowego charakteru. Oryginalne dekoracje weselne (https://www.slubna-alejka.com.pl/) mogą także dotyczyć młodej pary. W ostatnim czasie bardzo popularne są litery z inicjałami lub całe imiona młodych. Ciekawym pomysłem może być także porozmieszczanie zdjęć głównych bohaterów ceremonii w różnych częściach sali.

Mimo wszystkie co napisaliśmy powyżej, warto w szczególności zwrócić uwagę na charakter przyjęcia. Dekoracje weselne muszą nawiązywać do warunków, jakie stwarza pomieszczenie, a w dodatku odzwierciedlać gust Państwa Młodych. Pamiętajmy, że to dla nich szczególny dzień, dlatego decyzja o tym, jakie dekoracje weselne zawisną w sali, powinna należeć właśnie do nich.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma toffifee
balony z helem

Wersja do druku