Microcement – posadzki betonowe z polimerobetonu
Jeszcze do niedawna wykorzystanie betonu we współczesnej architekturze było bardzo skomplikowane. Każdorazowe użycie betonu wiązało się z dokładnym planowaniem inwestycji na bardzo wczesnych etapach (np. poprzez odpowiednie wzmocnienie konstrukcji ścian na których miały wisieć płyty betonowe), a końcowy efekt nie zawsze zadowalał architektów i inwestorów. Wiąże się to charakterem betonu, którego struktura za każdym razem jest inna i efekty planowane podczas przygotowania inwestycji często różniły się od tego, co zrealizowali wykonawcy.
Na szczęście dynamiczny rozwój technologii materiałów budowlanych, a w szczególności zastosowanie polimerów najnowszych generacji, pozwolił opracować materiał, który rozwiązuje większość problemów, na które napotykali wykonawcy i inwestorzy podczas betonowych realizacji.
Microcement – technologia przyjazna inwestorom
Microcement Festfloor został wymyślony na potrzeby właśnie tych osób, które chciałyby zastosować w swoich wnętrzach materiał o betonowym wykończeniu. Materiał ten pozwala na wykonanie jednorodnych powierzchni bez łączeń dylatacyjnych, które są nieodzowną częścią posadzek betonowych starego typu. Zastosowanie polimerów wysokiej jakości wzmacnia całą strukturę materiału i zapewnia bardzo wysoką przyczepność do podłoża oraz daje gwarancję bardzo wysokiej odporności na ścieranie. Dodatkowo microcement zabezpieczony lakierem poliuretanowym bardzo łatwo się czyści i sprząta. Najczęściej microcement stosowany jest w kuchniach i pokojach, które mają nawiązywać do skandynawskiego stylu.
Wodoszczelność to kolejna cecha, która wyróżnia microcement na rynku materiałów budowlanych. Jeszcze do niedawana jedynym rozwiązaniem do wykończenia łazienek i innych pomieszczeń mokrych były praktycznie tylko i wyłącznie płytki ceramiczne. Jednakże przy płytkach ograniczaniem zawsze jest ich wielkość oraz konieczność docinania ich tak, by wpasowały się w przestrzeń łazienki, co zwykle odbiega od tego, co jak zamarzył sobie architekt. Warto również wspomnieć, że płytki nie są najwdzięczniejszym materiałem, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Wie o tym każdy, kto choć raz próbował doczyścić jasne fugi między płytkami.
Z kolei tradycyjne posadzki betonowe oraz znane do tej pory tynki dekoracyjne nie mogły zagwarantować całkowitej wodoszczelności, co praktycznie wykluczało je ze stosowania w takich miejscach.
Microcement, posiadający usieciowioną strukturę, zapewnia całkowitą ochronę przed przepuszczaniem wody. Dzięki temu można go bez obaw stosować pod prysznicem czy w innych miejscach czasowo lub stale narażonych na kontakt z wodą. Jest odporny na płyny, szampony i mydła oraz inne substancje, która mogą pojawić się w łazience.
Warto również wspomnieć, że microcement coraz częściej zastępuje tradycyjne folie basenowe którymi wykłada się dna przydomowych akwenów. Microcement pozwala na wykonanie chropowatej powierzchni, co czyni go bezpiecznym podczas chodzenia i zapobiega przypadkowemu poślizgnięciu się.
Unikalny zestaw cech w jednym materiale, jakim jest microcement, pozwala na całkowicie nowe podejście do betonu przy wykańczaniu posadzek i ścian podczas projektowania i wykańczania wnętrz.
Opracowany system produktów wchodzących w skład microcementu jest na tyle atrakcyjny cenowo, że każdy, kto zapragnie nadać swojemu wnętrzu surowy i naturalny wygląd, może sobie na niego pozwolić.
Sprawdź ofertę na Festfloor
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
Wersja do druku
Szukaj
Ciasto zza oceanu na świąteczny stół – przepis na sernik nowojorski
Podobno nowojorczycy wierzą, że ich sernik (zwany tam cheesecake) był pierwszy na świecie i nikt wcześniej takiego ciasta nie robił. Jakkolwiek było, war
Rozgrzewające zestawy herbat na zimowe wieczory - przewodnik po najlepszych kompozycjach
Herbaty rozgrzewające stanowią naturalną metodę na podniesienie temperatury ciała i poprawę samopoczucia podczas chłodnych dni. Odpowiednio dobrane kompo
Książeczka sanepidowska online. Czy można ją wyrobić zdalnie?
Książeczka sanepidowska, a konkretnie orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych, jest dokumentem, który oficjalnie potwierdza brak przeci
Jak wykonać efekt szronu na paznokciach z produktami Cosmetics Zone? Oto instrukcja krok po kroku
Stwórz z nami jedną z najbardziej oryginalnych zimowych stylizacji paznokci. Efekt szronu inspirowany jest mroźnym krajobrazem i jego szlachetnym pięknem. W
Jak umyć okno bez smug?
Mycie okien to jedno z tych zadań, które często odkładamy na później. Jednak gdy w końcu się do niego zabierzemy, chcemy, aby efekt był perfekcyjny. W