Urządzając mieszkanie staramy się, aby nie tylko wyglądało ono stylowo, ale także, aby było jak najbardziej praktyczne. Stosując różnorodne sztuki staramy się zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Uwielbiamy rozwiązania dwa w jednym, które posiadając różne funkcje, dzięki czemu mogą nam służyć na wiele sposobów. Tego typu meblem są narożniki, które z jednej strony stanowią wygodne centrum pokoju dziennego, a z drugiej w mgnieniu oka przeistoczyć potrafią się w obszerne i wygodne łóżko, na którym możemy spać my sami lub nasi goście.


Wybieramy narożnik

Narożnik wcale nie musi być ogromnym meblem zajmującym połowę powierzchni salonu. Na rynku dostępne są także mniejsze modele, idealne do niewielkich mieszkań, które nadal świetnie spełniają swoją funkcję. Jeśli dysponujemy nieco mniejszym metrażem, a liczba domowników nie przekracza czterech osób, to w zupełności wystarczy nam narożnik układający się w literę “L”, natomiast jeśli możemy sobie pozwolić na nieco większy mebel, a większe są także nasze potrzeby, to warto zdecydować się na narożnik w kształcie litery “U”. Dzięki temu uda nam się pomieścić zdecydowanie więcej osób. Narożniki w obu wersjach znajdziemy chociażby na https://meble-bik.pl/pol_m_meble_narozniki-644.html. Ale nie tylko kształt narożniku jest ważny. Równie istotny jest rodzaj materaca, zwłaszcza jeśli szukamy modelu rozkładanego, rodzaj tkaniny obiciowej oraz ogólny wygląd mebla.

Jaki materac?

Na rynku znajdziemy narożniki z różnymi rodzajami materaca, ale najwygodniejsze są te składające się zarówno ze sprężyn kieszeniowych, jak i otaczającej ich pianki. Dobrze zabezpieczone sprężyny zapewnią nam komfortowe siedzenie i spanie, a pianka odpowiednio wszystko zabezpieczy. Jeśli zaś chodzi o twardość materaca, to choć do siedzenia zazwyczaj wybieramy bardzo miękkie meble, to jeśli zamierzamy na narożniku regularnie sypiać, warto jednak zdecydować się na materac nieco twardszy, jako że zbyt miękki nie jest za zdrowy dla naszych pleców. Pamiętajmy, że decydując się na narożnik z funkcją spania, powinniśmy wybrać model posiadający skrzynię na przechowywanie pościeli.

Tkanina czy skóra? 

Skóra jest oczywiście bardzo elegancka, ale ma sporo wad - przede wszystkim jest trudna w utrzymaniu, wymaga regularnej i częstej pielęgnacji specjalnymi środkami i źle znosi towarzystwo zwierząt. Jest też bardzo droga. Jeśli mamy zwierzęta bądź małe dzieci, lepiej zdecydować się na narożnik w tkaninie. Ale nie w byle jakiej - na rynku dostępne są tkaniny obiciowe z certyfikatami aqua clean, który potwierdza łatwy sposób czyszczenia tkanin. Dzięki temu szybko usuniemy każdą plamę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku