Kiedy w domu pojawia się dziecko, każda mama pragnie urządzić mu śliczny pokoik. Przez kilka lat panuje tam wystrój godny niemowlaka - najważniejsze miejsce zajmuje łóżeczko, na podłodze leży mata do zabawy, obok poustawiane są kosze z zabawkami. Takie rozwiązanie sprawdza się jeszcze dla dzieci trzyletnich, potem trzeba jednak pokój zaaranżować na nowo. Przedszkolak potrzebuje bowiem innej przestrzeni, wygodnych mebelków i odpowiedniego łóżka.

Drewniane meble dla dzieci
Bazą każdego dziecięcego pokoju są dobre meble. Dziecko potrzebuje bowiem wygodnego łóżka z odpowiednim materacem, krzesełka i stolika, przy którym może kolorować obrazki, oraz półek na zabawki. Wybierając meble dla dzieci warto zwrócić uwagę na to, aby były wykonane solidnie, oraz wykończone w bezpieczny sposób. Szczególne znaczenie ma tutaj rodzaj użytych lakierów oraz farb. Powinny mieć odpowiednie atesty, które potwierdzają to, że są bezpieczne dla dzieci. 

Łóżko dla dwójki dzieci
Czasami jest tak, że dwoje dzieci ma wspólny pokój, trzeba go zatem urządzić komfortowo dla każdego z nich. Wcale nie jest to takie proste zadanie, szczególnie jeżeli nie dysponuje się dużą przestrzenią. Świetnym rozwiązaniem będzie zakup łóżka piętrowego. W jego górnej części może spać starsze dziecko, w dolnej zaś młodsze. Takie łóżko to ogromna frajda dla wszystkich dzieciaków, wspinanie się po drabince to przecież najlepsza zabawa w domu. 

Sprawdź także: https://lozka.net.pl/pol_m_Lozka_Lozka-dla-dzieci-136.html

Meble do przechowywania zabawek i ubrań
W każdym dziecięcym pokoju swoje miejsce muszę znaleźć również meble do przechowywania zabawek i ubrań. Do przechowywania odzieży świetnie sprawdza się komoda, w której rzeczy mogą leżeć poukładane w stosikach. Oczywiście część ubrań trzeba będzie trzymać na wieszakach w szafie. Jeżeli chodzi o zabawki i książeczki, zwykle sprawdza się zwykły regał. Można dokupić do niego różnego rodzaju koszyki wiklinowe albo tekstylne, w których dzieci mogą trzymać swoje skarby. Dobra organizacja na regale to podstawa, by w pokoju było łatwiej utrzymać porządek. 

Dodatki
Tak jak wspomniano powyżej, drewniane meble dla dzieci to baza w pokoju, ale o jego charakterze będą decydowały wszelkie dodatki. Warto kupić przyjemny dywanik, na którym dzieci będą mogły wygodnie się usadowić z zabawkami. Lepiej nie wybierać takiego z długim włosiem, bo jest bardzo trudny do odkurzania. Najlepiej sprawdzają się dywaniki bawełniane, które można po prostu wyprać w pralce. Inne dodatki do dziecięcego pokoju to na przykład ciekawe plakaty, które można pobrać z internetu i wydrukować w drukarni albo na domowej drukarce. Można również wstawić kilka zielonych roślin, wcześniej jednak warto upewnić się, czy nie są trujące. Sporą dekoracją stanowią również ładne zasłonki oraz firanki. Inne drobne dekoracje można wyszukać w niedrogich sklepach sieciowych, albo w internecie. Mogą to być na przykład duże kosze na zabawki, które stawia się gdzieś w kącie pokoju, skarbonki, ceramiczne figurki dekoracyjne, drewniane zabawki. Wszystko tak naprawdę zależy od fantazji urządzającej osoby.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku