Dermokosmetyki są szeroko wykorzystywane w pielęgnacji skóry. Szczególnie sprawdzają się w pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do przebarwień.  Kosmetyki przygotowane ze składników aktywnych, o działaniu leczniczym, mają także działanie przeciwdziałające procesom starzenia. Rozjaśniają cerę, dzięki czemu wydaje się ona bardziej promienna, zdrowsza i młodsza.

Dermokosmetyki są szeroko wykorzystywane w pielęgnacji skóry. Szczególnie sprawdzają się w pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do przebarwień. Kosmetyki przygotowane ze składników aktywnych, o działaniu leczniczym, mają także działanie przeciwdziałające procesom starzenia. Rozjaśniają cerę, dzięki czemu wydaje się ona bardziej promienna, zdrowsza i młodsza.

Zastosowanie dermokosmetyków w kuracji odmładzającej polega w dużej mierze na wykorzystaniu odpowiednich substancji - witaminy C, kwasu azelainowego czy retinoidów. Dzięki nim można zatrzymać widoczne oznaki starzenia się skóry.

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki, nazywane także kosmetykami dermatologicznymi, to produkty, które można znaleźć w aptekach. Są to kosmeceutyki, gdyż trudno jednoznacznie określić, czy są to preparaty medyczne czy kosmetologiczne. Stworzone zostały przez naukowców (biologów, chemików, lekarzy i kosmetologów) i wykazują działanie lecznicze. W porównaniu do zwykłych kosmetyków, zawierają substancje aktywne, które mają działanie udowodnione badaniami.

Witamina C rozjaśniająca skórę

Aby skóra wyglądała na młodszą i zdrowszą, warto zadbać o jej rozświetlenie. Doskonale nadaje się do tego witamina C, obecna w dermokosmetykach, np. z linii C-VIT marki Sesderma. Są to produkty wykorzystujące nanotechnologię, która pozwala substancjom aktywnym przenikać do głębokich warstw skóry. Witamina C stanowi silny przeciwutleniacz, czyli wpływa na redukowanie wolnych rodników, które odpowiadają za procesy starzenia się skóry. Ponadto jest to witamina stymulująca regenerację kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Doskonale wspomaga także terapię cery naczynkowej.

Redukowanie przebarwień

Dermokosmetyki pozwalają na redukowanie przebarwień. Istnieją specjalnie opracowane serie kosmetyków (np. Azelac RU), które redukują nie tylko zaburzenia pigmentacji, ale także objawy fotostarzenia. Wartym odnotowania jest to, że dermokosmetyki mogą być wykorzystywane także w przypadku hiperpigmentacji pozapalnej, np. w miejscach dotkniętych trądzikiem. Ich dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystania w czasie ekspozycji skóry na słońce, pod warunkiem zastosowania odpowiedniej ochrony przed promieniami UV.

Fotostarzenie - jak mu przeciwdziałać dermokosmetykami

Dermokosmetyki idealnie sprawdzają sie w walce z fotostarzeniem, czyli procesem starzenia się skóry pod wpływem działania szkodliwych promieni UVA i UVB. Działają złuszczająco i nawilżająco. Dzięki temu skóra może się zregenerować i odbudować.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

oczyszczanie wodorowe

Wersja do druku