Jeszcze 15 lat temu taniec pozostawał poza sferą społecznego zainteresowania Polaków. Tańczyliśmy raczej na weselach i dyskotekach, nie wiedząc, czym jest salsa, pasodoble czy rumba. Dopiero popularność takich programów jak „Taniec z gwiazdami” czy „You Can Dance: Po prostu tańcz” spowodowało prawdziwy boom na taniec. Szkoły taneczne zaczęły powstawać w całej Polsce jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”. Dziś każdy przeciętny Polak zna w teorii choć kilka stylów tanecznych i potrafi rozpoznać muzykę do nich. Na pewno taniec można uznać za dziedzinę, którą żywo się interesujemy.


Taniec użytkowy i turniejowy

Podczas imprez prywatnych - wesel, jubileuszów, gali i innych wydarzeń z parkietem w tle, wykorzystujemy taniec użytkowy. Nie trzeba w tym przypadku znać zaawansowanych figur i kroków, ani pamiętać o sztywnym trzymaniu założonej ramy, ale też należy mieć dryg taneczny. Wtedy można wdzięcznie poruszać się w tańcu, czego nauczymy się np. w szkole tanecznej https://taniec.com.pl/kr/ z Krakowa lub https://taniec.com.pl/ww/ z Warszawy.

Na turniejach pary taneczne prezentują kompletnie inny poziom umiejętności niż amatorzy na parkietach weselnych. Nic w tym dziwnego, skoro taniec często trenują od najmłodszych lat i są w stanie zatańczyć w zasadzie do każdej muzyki. Dla par tanecznych taniec jest sportem i sposobem na życie. Mogą również rozwijać się w nim nie tylko poprzez uczestnictwo w turniejach w skali regionalnej, krajowej i międzynarodowej, ale również brać udział w przedsięwzięciach tanecznych.

Taniec jako ekspresja

Agencje taneczne, takie jak ta prowadzona przez Agustina Egurrolę (https://agencjataneczna.pl/), mają całą masę zleceń, ponieważ zespoły taneczne rozwijane przez nie, stanowią atrakcję na wielu imprezach. Mogą być tłem koncertów i teledysków.

Agencja cały czas się zmienia i rozszerza swoją ofertę. Tancerze, którzy są wokół niej skupieni, występują w programach telewizyjnych i stają się rozpoznawalni. Taniec stał się dla nich pasją, sposobem ekspresji uczuć, ale i metodą na życie i zarobkowanie. Ten, kto powiedział, że tancerz to nie zawód, chyba nie wie, jak bardzo zajęci są najlepsi tancerze w Polsce. Mogą pracować nie tylko u nas w kraju, ale robić karierę międzynarodową, a nawet występować na Broadwayu w Stanach Zjednoczonych. Dla wielu jest to marzenie, które spełniają tylko najlepsi i najbardziej zdeterminowani artyści tancerze i choreografowie.


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku