Sypialnia to miejsce spokoju i wyciszenia. To również przestrzeń idealna do zagospodarowania na garderobę, szczególnie, gdy dysponujemy niewielkim mieszkaniem i każdy centymetr dostępnej powierzchni jest na wagę złota. Jaką szafę warto wybrać do sypialni, aby wygodnie nam się z niej korzystało? Przed Wami kilka wskazówek, które ułatwią wybór.

Po pierwsze: kolor i wykończenie frontów

Era ponurych, ciemnobrązowych, przepastnych szaf zdecydowanie odeszła do lamusa. Teraz rządzą białe, dobrze zaprojektowane i pojemne przestrzenie o eleganckich frontach, z praktycznym oświetleniem LED wewnątrz półek i drążków. Szafa ma być ładna, funkcjonalna i pojemna. Ma gromadzić wszystkie nasze ubrania i umożliwić zapanowanie nad porządkiem. Wielkość, kształt i generalnie wygląd szafy w sypialni powinien być spójny z innymi meblami – łóżkiem, komodą i szafkami nocnymi. Warto o tym pamiętać. W zaprojektowaniu szafy idealnej pomoże nam strona meblezet.com.

 

Po drugie: rodzaj półek i drążków

Decydując się na szafę w sypialni, zwróćmy uwagę na rodzaj i liczbę drążków, jakie będziemy mieć do dyspozycji. Najlepiej zdecydować się na szafę o kilku drążkach. Na jednym z nich będziemy przechowywać spodnie i spódnice, na drugim swetry i żakiety, na trzecim zaś sukienki. W takim ułożeniu nic nam się nie pogniecie i zawsze będzie gotowe do założenia. Jeśli zaś chodzi o półki, to warto mieć ich kilka, żeby móc łatwiej posegregować odzież na letnią i zimową. Utrzymanie porządku w szafie można sobie również ułatwić poprzez zaopatrzenie się w tekstylne pojemniki do przechowywania akcesoriów typu szaliki, czapki i rękawiczki. Do tego celu równie dobrze sprawdzają się wysuwane szuflady, o których należy pomyśleć już na etapie projektowania szafy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku