Zakopane jest jednym z czołowych miejsc wymienianych na listach urlopowych planów Polaków. W przeciwieństwie do nadmorskich kurortów góry tętnią życiem przez cały rok, żegnając miłośników trekkingu i witając narciarzy. Zarówno same Zakopane, hotele, restauracje, niecodzienny klimat, jak i szczyty, doliny i szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego są powodem, że to miejsce odwiedzają tysiące turystów spragnionych różnych atrakcji. Jednym wystarczy gwar Krupówek, a inni szukają w górach odpoczynku i cichych szlaków.

Najpiękniejsze widoki świata

 

 

Polskie Tatry to jedne z najpiękniejszych gór. Kuszą widokiem, który zapiera dech w piersiach, a możliwość długich wędrówek różnymi szlakami pozwala na znalezienie miejsc mniej uczęszczanych oraz zdobycie kultowych szczytów. Dzięki temu i miłośnicy dość mocno skomercjalizowanych miejsc, jak i amatorzy ciszy oraz natury znajdą tu coś dla siebie. Polskie Tatry to również niesamowite smaki, wyjątkowa muzyka i góralska filozofia. By znaleźć się w centrum atrakcji, warto zadbać o odpowiedni hotel Zakopane. Rezerwacja online pozwala szybko i bez problemu zapewnić sobie nocleg w najlepszym miejscu stolicy Tatr. Dzięki temu stale możemy być w niecodziennym klimacie, który przyciąga tak wiele osób. Poza tym taka baza wypoczynkowa pozwala na komfortowy relaks zarówno po całorocznej pracy, jak i po górskich wycieczkach czy też szusowaniu.

 

 

Miejsca, do których się wraca

 

 

Zakopane to magiczne miejsce. Większość turystów, którzy kiedykolwiek odwiedzili to miejsce, po prostu wraca – z rodzinami, znajomymi lub też solo. Dla każdego Tatry mają bowiem coś magicznego, co nie pozwala zapomnieć i dalej przyciąga. Baza logistyczna sprawia również, że wypoczynek tutaj nie jest problemem, wystarczy tylko znaleźć odpowiedni hotel. Zakopane ceny ma dostosowane do potrzeb klientów i każdy bez problemu odkryje swoje wymarzone miejsce. Krupówki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych deptaków w Polsce. To tutaj mieszczą się najbardziej znane restauracje i karczmy serwujące najlepsze lokalne przysmaki. Tatry to przede wszystkim smak oscypków, aromatycznej kwaśnicy i mocnej śliwowicy. A jedzenie najlepiej smakuje przy dźwiękach kapeli i trzaskającym w kominku ogniu. Taka żywiołowość podsycana przez niesamowitą góralską filozofię i styl życia sprawia, że właśnie w Zakopanem faktycznie można od rzeczywistości się oderwać. Krupówki to również szereg straganów z przysmakami i pamiątkami, ale i zabytki, kościoły i galerie, których nie wolno pominąć, ponieważ to właśnie one świadczą o magii tego miejsca.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

hotel spa

Wersja do druku