Nowoczesny mężczyzna wie, jak zadbać nie tylko o rodzinę, ale również i o swój wygląd. Na jakie zabiegi kierują się najczęściej mężczyźni i na jakie rozwiązania mogą liczyć?

Męska gruboskórność – czemu mężczyźni starzeją się później niż kobiety?

Okazuje się, że skóra mężczyzn jest o ok. 25% bardziej wytrzymała niż skóra kobiet. Różnica zaczyna się już w naskórku, gdyż u mężczyzn jest nawet 2 razy grubszy. Sprawia to, że ich skóra jest bardziej wytrzymała na np. urazy czy promieniowanie UV. Z tego powodu u mężczyzn później pojawiają się zmarszczki niż u kobiet, jednak powinni oni dbać o wygląd swojej skóry niezależnie od wieku. Jakie zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn są najczęściej stosowane i czy są one skuteczniejsze od codziennej pielęgnacji?

Mężczyzna nieowłosiony od zaraz

To właśnie androgeny, będące hormonami płciowymi, mają wpływ na koloryt skóry, a także jej owłosienie. Często zdarza się, że mężczyźni dostrzegają zbyt intensywny zarost np. na plecach, klatce piersiowej czy pod pachami. W takim przypadku może on zdecydować się na depilację wybranych okolic. Będzie to nie tylko zabieg estetyczny, ale również zdrowotny. Gęste owłosienie sprzyja powstawaniu i namnażaniu bakterii. Po jaki sposób depilacji warto sięgnąć w takim przypadku?

Najczęściej wybieraną metodą pozbywania się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Zabieg kosmetyczny dla mężczyzn i kobiet polega na tym, że lekarz przykłada do ogolonej dzień wcześniej skóry laser, którego światło jest pochłaniane przez melaninę, znajdującą się w mieszku włosowym. Skutkuje to trwałym zniszczeniem całego włosa, wraz z cebulkami i korzeniami. Ze względu na różne fazy wzrostu włosów, zabieg należy powtarzać co 4-8 tygodni, aż uzyska się pożądany efekt.

W walce z wypadającymi włosami

W pewnym wieku androgeny mogą powodować zanik mieszków włosowych i wypadanie włosów. Wtedy mamy do czynienia z tzw. męskim łysieniem. Mówi się, że co trzeci mężczyzna w wieku 25-40 lat obserwuje u siebie objawy łysienia różnego stopnia. Łysienie androgenowe typu męskiego polega na łysieniu w okolicach skroni i czoła, a także na szczycie głowy.

W takim wypadku dobrze jest zapoznać się z opinią lekarza, który dobierze najlepszą metodę kuracji. Jeśli skutki łysienia są nieodwracalne, to warto pomyśleć o przeszczepie włosów. Zabieg ten od dawna nie wygląda, jak dawniej. Obecnie nie pobiera się fragmentu skóry z włosami, a jedynie pojedyncze mieszki włosowe z boków i tyłu głowy. Jest to pracochłonny zabieg, jednak jest on mało inwazyjny, przez co ryzyko powikłań jest niewielkie, a czas rekonwalescencji skrócony. Na tego typu zabiegi decyduje się coraz więcej gabinetów.

Skutki stresu wypisane na twarzy, czyli najczęściej stosowane zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Wszyscy jesteśmy podatni na stres, który sieje spustoszenie w naszym organizmie. Nie bez znaczenia są tutaj: praca zmianowa, skrócona ilość snu, ciągłe zmartwienia. Zaczęto dostrzegać skalę problemu, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn niwelujące objawy zmęczenia. Najczęściej przybierają one formę: peelingu, maski i masażu. Wszystkie te rozwiązania łączy jedno – wykorzystanie naturalnych składników i olejków, które stymulują zarówno ciało jak i umysł.

Więcej na temat zabiegów dla mężczyzn przeczytasz tutaj: https://medicusself.pl/

Męskie oczyszczanie

Męska skóra jest grubsza i bardziej tłusta od cery kobiet, jednak nie oznacza to, że jest ona pozbawiona problemów. Jednym ze sposobów na zadbanie o swój wygląd jest wizyta w gabinecie. Najczęściej zabieg składa się z zastosowania peelingu, który usuwa martwy naskórek. Następnie nakłada się maseczkę i stosuje tzw. parówkę na twarz. Para wodna pozwala odblokować zatkane pory i zmniejszyć stany zapalne. Dodatkowo pozwala nadać blasku zmęczonej cerze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ