Życie w mieście wiąże się nie tylko z szansami i możliwościami, które daje wielka metropolia. Wiąże się ono również z ciągłym stresem, zabieganiem i zmniejszoną ilością snu. Studia, szkoła, praca – to wszystko ma negatywny wpływ nie tylko na nasze ogólne samopoczucie, ale również na kondycję naszego organizmu.

Brudne powietrze i niebieskie światło

Odbiciem stanu zdrowia całego ciała jest wygląd naszej skóry, która również w mieście nie ma lekko. Bodaj najgorętszym tematem tej zimy były szokująco wysokie poziomy smogu i zanieczyszczeń w polskich miastach: w największych metropoliach były one przekraczane nawet o 800%! Czynnikiem równie szkodliwym dla skóry, co zanieczyszczone miejskie powietrze, jest również wszechobecne niebieskie światło, emitowane głównie przez urządzenia elektroniczne (monitory komputerów, ekrany smartfonów i telewizorów). Gdy zatem podsumujemy tę krótką wyliczankę, możemy być pewni jednego wniosku: skóra kobiety żyjącej w mieście nie ma lekko!

Arkana: kosmetyki specjalistyczne

Naprzeciw wymaganiom współczesnych mieszczanek wychodzi krajowy producent specjalistycznych dermokosmetyków, marka Arkana. Firma ta znana jest od lat wszystkim tym kobietom, których skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Oparte wyłącznie na naturalnego pochodzenia składnikach, kosmetyki Arkana zapewniają wsparcie podczas radzenia sobie z rozmaitymi dolegliwościami skórnymi. W tym roku wrocławska marka przygotowała specjalistyczną linię kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla osób żyjących w szybkim, intensywnym tempie. Przeznaczone do wsparcia w radzeniu sobie ze stresem, smogiem i innymi szkodliwymi czynnikami, nowe kosmetyki Arkana zapewnią wydatne wsparcie dla skóry narażonej na życie w ciągłym biegu.

Detoks dla niej i dla niego

Arkana i-Tech Detox Therapy to linia autorskich dermokosmetyków dla kobiet i mężczyzn – skład preparatów został przygotowany odrębnie, w zależności od płci użytkownika. Dzięki temu zarówno panie, jak i panowie mogą liczyć na skuteczne uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Producent deklaruje, że przy sumiennym użytkowaniu, produkty linii i-Tech zmniejszają codzienne napięcie skóry i wspomagają regulację dobowego rytmu skóry poprzez wsparcie i ustabilizowanie gospodarki melatoninowej. Z tego względu najnowsze wyroby Arkana polecane są zwłaszcza pracującym przy komputerach osobom, których tryb życia powoduje częste niedobory snu.

Oczyszczanie na najwyższym poziomie

Ponadto nowe preparaty Arkana wykazują też działanie detoksykujące: kosmetyki antysmogowe i-Tech neutralizują wolne rodniki i tworzą barierę chroniącą przed szkodliwym promieniowaniem niebieskim, które ma swoje źródło w świetle monitorów i ekranów telefonów komórkowych. Dzięki tym właściwościom przy regularnym stosowaniu zauważyć można wydatne rozświetlenie zmęczonej skóry twarzy włącznie z redukcją zaskórników i innych dolegliwości wynikających z kontaktu z zaburzonego cyklu naturalnej seboregulacji skóry, który to proces spowodowany jest obecnymi w miejskim powietrzu pyłami.

Arkana i-Tech: wyjątkowy skład preparatów

Linia Arkana i-Tech została opracowana z myślą o kompleksowej, całodziennej pielęgnacji zmęczonej skóry. Producent zaleca stosowanie poszczególnych preparatów co kilka godzin: ma to na celu maksymalizację efektów osiąganych dzięki wyjątkowemu składowi tych kosmetyków. Znajdziemy w nim m.in. dwie substancje o zastrzeżonym składzie: Prodizia™ oraz Citysystem™. Składniki te mają na celu przede wszystkim ulepszenie zdolności regeneracyjnych skóry poprzez uzupełnienie niedoborów melatoniny. W połączeniu z autorską kompozycją elementów aktywnych zapewniają również skuteczny efekt oczyszczający i pobudzający. 

Artykuł napisany przy współpracy z https://sklep.arkana.plNajczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku