Otwarcie własnego salonu fryzjerskiego to niezwykle ekscytujący moment w życiu każdego stylisty fryzur. Każdy fryzjer chce, aby jego lokal był doskonale wyposażony, elegancki i aby przyciągał rzesze wiernych klientów nie tylko ze względu na jakość świadczonych usług, ale także ze względu na wystrój lokalu. O tym, co musi znaleźć się w absolutnie każdym salonie fryzjerskim, traktuje poniższy poradnik.
Tu wpisz treść.

Meble fryzjerskie w salonie fryzjerskim - czas decyzji

Styliści fryzur to ludzie wizji – i z pewnością każdy z nich, wyobrażając sobie swój salon, widzi oczyma wyobraźni szereg wysokiej jakości urządzeń, eleganckie i wygodne meble fryzjerskie oraz mnóstwo przydatnych elementów wyposażenia, które na co dzień czynią ich pracę znacznie łatwiejszą. Łatwo jest zatracić się w takich marzeniach i jak się okazuje – równie łatwo jest znaleźć właśnie taki sprzęt fryzjerski. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i czego szukać.

Meble w salonie fryzjerskim - niezbędnik każdego fryzjera

Gdyby fryzjer został zapytany, co jest najważniejszym meblem w jego salonie, z pewnością odpowiedziałby, że fotel fryzjerski. To właśnie w nim klient spędza większość czasu w salonie – taki fotel musi być więc bardzo wygodny. Z punktu widzenia fryzjera bądź innego pracownika salonu, fotel musi mieć ergonomiczny kształt, ułatwiający styliście pracę. Musi też być wykonany z odpowiednich materiałów, łatwych do czyszczenia i konserwacji.

Fotel fryzjerski najlepiej sprawdza się jednak nie sam, a w towarzystwie podnóżka. Taki dodatek cenią sobie zarówno klient, jak i sam fryzjer. Klient – bo może wygodnie oprzeć na nim nogi. Fryzjer – bo kiedy klient siedzi stabilnie w fotelu, znacznie ułatwia styliście jego pracę.

Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć w wyposażeniu dobrego salonu fryzjerskiego, jest lustro. W nim klient obserwuje pracę swojego fryzjera, a później – jej efekty. Lustro jest też łącznikiem miedzy fryzjerem a klientem – czasem tylko dzięki niemu udaje się utrzymać choćby szczątkowy kontakt wzrokowy podczas rozmowy.

Bardzo ważnym miejscem w każdym salonie fryzjerskim jest też stacja do mycia włosów, od którego zaczyna się prawie każda wizyta u fryzjera. Centrum całej stacji jest myjnia z fotelem. Sama misa myjni musi być odpowiednio wyprofilowana – tak aby umożliwić wygodne i bezpieczne oparcie głowy przez klienta i łatwe mycie nawet długich włosów przez osobę obsługującą. Przymocowany do niej fotel powinien spełniać dokładnie te same kryteria co tradycyjny fotel fryzjerski. Do tego jego oparcie powinno być idealnie dostosowane do wysokości i położenia misy, aby zapewnić klientowi w nim siedzącemu najwyższy komfort.

Nie samym czesaniem klient żyje

Zanim fryzjer będzie miał przyjemność uczesać czy ostrzyc swojego klienta, ten musi poczekać na swoją kolej. Aby czas oczekiwania upłynął szybko, a klient czuł się komfortowo, właściciel salonu musi zadbać o odpowiednie wyposażenie poczekalni. A poczekalnia to przede wszystkim wygodne siedzenia – mogą być w formie miękkiej sofy bądź nowoczesnych foteli. Jakiejkolwiek formy nie wybierze właściciel salonu, klient na pewno to doceni.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

sprzęt fryzjerski
Fryzjer Kraków
zakupy internetowe

Wersja do druku