Idealne oświetlenie w sypialni jest bardzo ważne. W końcu to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu – przestrzeń relaksu, odpoczynku i regeneracji po całym dniu intensywnej pracy. Aby uczynić ją jeszcze bardziej komfortową, warto przyłożyć się do wyboru lamp, które perfekcyjnie oświetlą strategiczne punkty wnętrza. Miłośnicy czytania przed snem powinni pomyśleć o funkcjonalnych lampach podłogowych, które można ustawić tuż przy łóżku albo fotelu, aby światło padało wprost na strony czytanej książki, zwolennicy budowania wyjątkowej atmosfery w sypialni bez wątpienia mogą postawić na urocze lampki nocne z wymyślnymi abażurami, a ci, którzy preferują najprostsze i najefektywniejsze rozwiązania, powinni wybrać panele LED lub inne rozwiązania modułowe, które świetnie oświetlą np. przestrzeń przy szafie czy garderobie.
fotolia.com, 169528479 | Autor: JZhuk

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wszystkie te propozycje połączyć w jednym miejscu! W XXI wieku nie ma rzeczy niemożliwych, a nowoczesny design jest wyrozumiały i pozwala na nieograniczoną swobodę twórczą w zakresie aranżacji wnętrz. Połączenie różnych modeli lamp w jednym miejscu to rewelacyjny patent, który nie tylko pozwoli dokładnie i skutecznie oświetlić każdy kąt sypialni, ale przede wszystkim przyczyni się do stworzenia niezrównanego klimatu i nada wnętrzu osobistego wyrazu. Piękna lampa z wielkim kloszem na komodzie, małe lampeczki nocne na stolikach po obu stronach łóżka, eleganckie kinkiety, lampa podłogowa z regulowanym kloszem przy fotelu… Dlaczego ograniczać się do jednej lampy, skoro można wybrać kilka i połączyć je w jednym projekcie?

Wychodząc poza tradycyjne rozwiązania

Reasumując, wybierając lampy do sypialni, warto rozważyć nie tylko standardowe rozwiązania w postaci wiszących żyrandoli, lampek nocnych czy podłogowych, ale postawić również na coś nieco bardziej nowoczesnego, a zarazem efektywnego. W tym wyjątkowym pomieszczeniu idealnie sprawdzą się wyjątkowe lampy z wyjątkowymi możliwościami, jakimi są plafony. To rodzaj lamp ściennych, których nazwa nawiązuje do sufitowych motywów dekoracyjnych. Niegdyś nazywano tak szczytową część sklepienia, którą zdobiono pieczołowicie malowidłami, sztukaterią, płaskorzeźbą czy freskami. Plafony w zakresie oświetlenia to rodzaj właśnie takich okazałych elementów ozdobnych, które jednocześnie są źródłem światła.

Plafony, czyli sztuka… na salonach

Obecnie na rynku znajduje się bogata oferta lamp plafonowych. Bogactwo kształtów i reprezentowanych przez nie projektów sprawia, że stopniowo wypierają one tradycyjne żyrandole i kinkiety. Dają przyjemne dla oka światło, które dzięki odpowiedniej żarówce nie męczy wzroku, a przede wszystkim mają niepowtarzalny urok i artystyczny design. W ofercie sklepu lampy.it znajduje się cała gama plafonów, dzięki czemu jako klienci możemy przebierać w lampach klasycznych i nowoczesnych, okazałych i minimalistycznych, modernistycznych i utrzymanych w stylu retro.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak dobrać lampę

Wersja do druku