Po prawnym uregulowaniu w Polsce kwestii zakładów bukmacherskich, a tym samym po zalegalizowaniu kilku bukmacherów, coraz więcej osób przyznaje się do tego, że obstawia i lubi ten rodzaj emocji. Obstawianie zakładów dla większości typerów to nie tyle sposób na zarobek, ile kolejny rodzaj rozrywki i spędzenia wolnego czasu. Śledzenie potyczek ulubionych sportowców, podczas gdy wiemy, że sami możemy coś „ugrać” na ich zwycięstwie to zupełnie inny wymiar kibicowania.


Dla nikogo nie jest tajemnicą, że branża zakładów bukmacherskich jest zdominowana przez młodych mężczyzn - badania opinii publicznej prowadzone przez CBOS dowodzą, że aż 76% osób które regularnie obstawiają to mężczyżni między 18. a 34. rokiem życia. Ilość kobiet, które obstawiają to zaledwie 3 do 11% w zależności od badań. Jednak okazuje się że procent ten regularnie rośnie. Poza legalnością samych zakładów wpływ na to, że ilość obstawiających kobiet rośnie, mają dwa czynniki. Pierwszy z nich to wygląd samych punktów bukmacherskich i dostęp do zakładów online, po drugie zmiana w ofercie bukmacherów.

 

Jeżeli chodzi o pierwszy czynnik, to jeżeli ktoś pamięta jak wyglądały punkty bukmacherskie jeszcze 10 lat temu, nikogo nie zdziwi fakt, że kobiety niechętnie z nich korzystały. Były to często brudne lokale, bardziej przypominające palarnie na dworcu niż miejsca rozrywki. Obecnie większość bukmacherów dba o to, aby punkty były czyste i nowoczesne, ponadto wszystkie zakłady są również dostępne w internecie, co jest jeszcze większym ułatwieniem.

 

Drugim czynnikiem który zachęca kobiety do obstawiania, jest ciekawa oferta bukmacherów. Aktualnie, najpopularniejsi bukmacherzy na rynku, tacy jak Fortuna czy LVBET , mają rozbudowaną sekcję zakładów specjalnych, które zupełnie nie dotyczą sportu. Są to zakłady na wydarzenia ze świata rozrywki i polityki. Wsród najpopularniejszych są zakłady na to jaki film lub aktor w danym roku dostanie Oscara, kto zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych albo kto zastąpi papieża Franciszka. Z polskiego podwórka bardzo lubiane są zakłady dotyczące naszego zwycięstwa na Eurowizji, tego czy Polska wystąpi z Unii Europejskiej albo kto zostanie kolejnym premierem. Często zakładami które szybko zyskują popularność są te dotyczące lubianych programów telewizyjnych, np. kto wygra lub odpadnie w najbliższym odcinku: X-faktor, Tańca z gwiazdami czy Azji Expres. Aby typować w tego typu zakładach nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy ani analizować statystyk 10 poprzednich meczów drużyny, wystarczy chęć do zabawy i kilka złotych na koncie.

 

W świetle tych informacji zupełnie nie dziwi fakt, że ilość kobiet które interesują się zakładami bukmacherskimi rośnie, a sama branża zyskuje nową i bardzo interesującą grupę docelową.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku