Nowoczesność nie kojarzy się już wyłącznie z zimnymi, pustymi wnętrzami. Wręcz przeciwnie – nowoczesny styl to taki, który wykorzystuje najbardziej praktyczne i funkcjonalne rozwiązania. Dzięki odpowiednim dodatkom i meblom może być też wyjątkowo przytulny. Ma to znaczenie przede wszystkim w salonie, który stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu.
fot. domtech24.com

Pokój dzienny pełni wiele funkcji. Przyjmujemy w nim gości, relaksujemy się, czasem spożywamy posiłki, oglądamy telewizję, czytamy. Jednocześnie jest najbardziej reprezentatywną częścią mieszkania. W odróżnieniu od sypialni, która stanowi prywatną przestrzeń, salon jest miejscem współdzielonym zarówno z innymi domownikami, jak i odwiedzającymi nas gośćmi. W związku z tym pokój dzienny powinien być bardzo funkcjonalny, łatwy w uporządkowaniu i stylowy. Warto urządzić go w duchu nowoczesności, która zakłada przede wszystkim umiarkowany minimalizm. Według zasad tego stylu nadmiar rzeczy nie jest mile widziany, zwłaszcza w małych mieszkaniach. Zbyt duża liczba przedmiotów wprowadza wrażenie chaosu, utrudnia sprzątanie i zagraca przestrzeń.

W celu uporządkowania wnętrza warto zadbać o zakup designerskich mebli, które są nie tylko wysoce praktyczne, ale też eleganckie i często dość nietypowe. Same w sobie będą stanowić ozdobę pomieszczenia, co wpłynie na wymiar praktyczny i estetyczny naszego salonu. Zamiast ograniczać przestrzeń dodatkowymi, małymi przedmiotami, zredukujmy je do minimum i postawmy na ciekawe wyposażenie. Proste, niezagracone szafki i półki będą łatwiejsze w sprzątaniu i użytkowaniu. Designerskie meble nie muszą być drogie – najlepszym miejscem do ich zakupu będzie internetowy sklep meblowy Domtech24. W tym miejscu znajdziemy szerszy wybór i korzystniejsze ceny, niż w firmach działających stacjonarnie.

Dobre oświetlenie i łączenie różnych materiałów 

Aby dodać salonowi przytulności, musimy pamiętać o wprowadzeniu kilku źródeł światła. Poza lampą sufitową (która, podobnie jak meble, może być dekoracją pokoju), warto zainwestować w dodatkowe lampy stojące albo praktyczne kinkiety. Modnym rozwiązaniem są również małe lampki LED-owe i podświetlane, przeszklone szafki. Im więcej światła, tym przyjemniejsza atmosfera i większa przestrzeń. W nowoczesnych wnętrzach nie może zabraknąć również elementów wykonanych z naturalnych tworzyw takich jak drewno, kamień, wiklina, czy wełna.

W celu ożywienia wnętrza i dodania mu przytulności warto wykorzystać żywe kolory w meblach i dodatkach, a także obrazy lub zdjęcia umieszczone na ścianach. Popularnością cieszą się również nowoczesne fototapety w wysokiej rozdzielczości, które są zdecydowanie bardziej estetyczne, niż te sprzedawane w latach 90. Chociaż w nowoczesnym salonie jako „tło” (ściany, podłogi, meble) powinny dominować raczej stonowane barwy (szarości, beże, biel, granat, odcienie brązu), to warto wprowadzić gdzieniegdzie intensywne, żywe kolory przełamujące całą aranżację. Stosując chociaż kilka z tych wskazówek, w prosty sposób stworzymy praktyczne, przytulne i jednocześnie designerskie wnętrze.


fot. domtech24.com

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku