Zmywarka to podstawowy sprzęt AGD, który dziś jest obecny w każdym nowoczesnym domu. Nic więc dziwnego, że osoby, które jeszcze nie posiadają zmywarki, poważnie myślą o jej zakupie. Zmywarka to bowiem urządzenie, które potrafi znacząco ułatwić nasze codzienne życia. Oszczędza nasz czas i pieniądze, dba o czystość i higieniczność naczyń oraz jest wygodna w obsłudze. Stojąc przed wyborem zmywarki, warto wziąć pod uwagę kilka elementów, po to, aby zakupiony sprzęt w pełni spełnił nasze oczekiwania. Na co patrzeć kupując zmywarkę?

Wielkość zmywarki do zabudowy – 45 czy 60 cm?

Zmywarki do zabudowy występują w dwóch rozmiarach, 45 i 60 cm. Od wielkości zmywarki zależy m. in. jej ładowność oraz ilość miejsca potrzebnego do jej zainstalowania w naszej kuchni.

W zmywarkach mniejszych o szerokości 45 cm zmieścimy na raz od 8 do 10 kompletów naczyń. Zmywarka o takim rozmiarze będzie więc dobrym wyborem dla par, singli oraz rodzin z jednym dzieckiem. Mniejsza zmywarka dobrze sprawdzi się także w małej kuchni, gdyż zajmuje niewiele miejsca.

Zmywarka o szerokości 60 cm pomieści w sobie więcej naczyń. W bardziej pojemnych modelach możemy bowiem za jednym razem umyć nawet 15 kompletów naczyń. Będzie to więc znakomity wybór dla większej rodziny, np. czteroosobowej. Wybierając zmywarkę o takim rozmiarze należy jednak upewnić się, czy mamy w naszej kuchni odpowiednią ilość miejsca. Zmywarka 60 cm wymaga bowiem więcej wolnej przestrzeni niż jej mniejsza „siostra”.

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

W sprzedaży dostępne są zarówno zmywarki wolnostojące, jak i modele przygotowane pod zabudowę meblową.

Jeśli wymieniamy starą zmywarkę do zabudowy na nowszy model, najlepszym wyborem będzie zakup zmywarki pod zabudowę. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku osób, które wraz ze sprzętem AGD wymieniają także meble. W takiej sytuacji, warto przeznaczyć wymaganą ilość miejsca w zabudowie kuchennej właśnie na zmywarkę. Zmywarka pod zabudowę będzie bowiem ukryta za frontami mebli, dzięki czemu zyskamy nowoczesną i estetyczną zabudowę kuchenną.

Zmywarki wolnostojące są z kolei warte polecenia osobom, które nie planują wymiany mebli kuchennych. Zmywarka tego typu wymaga bowiem jedynie ustawienia w odpowiednim miejscu, abyśmy mogli z niej korzystać. Będzie dobrym wyborem także dla osób, które wynajmują mieszkanie i chcą mieć możliwość zabrania ze sobą sprzętu AGD po przeprowadzce.

Klasa energetyczna

Ważnym kryterium wyboru zmywarki powinna być także jej klasa energetyczna. Większość dostępnych w sprzedaży zmywarek to energooszczędne urządzenia posiadające klasę A+ lub A++. Niektóre z nich posiadają także wyższą klasę A+++.

Kupując taki sprzęt nie musimy się więc obawiać o wysokość naszych rachunków za energię elektryczną. Osoby, które planują z kolei bardzo intensywnie korzystać ze zmywarki, powinny zainwestować w najbardziej oszczędne urządzenie w klasie A+++.

Praktyczne funkcje i dodatki

Zmywarka w Neonet.pl to nowoczesne urządzenie, które oferuje wiele udogodnień. Wartymi uwagi funkcjami jest np. możliwość uruchomienia zmywarki z połową załadunku, co pozwala na oszczędność zarówno wody, jak i energii oraz przyda się na co dzień do mycia niewielkich ilości naczyń. Warto wybierać także urządzenia wyposażone w praktyczną funkcję suszenia, która pozwala na schowanie naczyń na miejsce od razu po skończonym myciu. Dobrym wyborem będzie także zmywarka posiadająca strefę intensywnego mycia, która zadba o czystość szczególnie zabrudzonych naczyń.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ