Do uzyskania szczupłej sylwetki często nie wystarczy sama dieta odchudzająca. Zdecydowanie potrzebne jest do tego racjonalne odżywianie, w połączeniu z odpowiednią aktywnością fizyczną. Samo ograniczenie ilości spożywanego jedzenia wprawdzie doprowadza do zwolnienia tempa przemiany naszej materii, jednak głodzony organizm zaczyna równocześnie wykorzystywać każdy gram dostarczanego pożywienia i kolejno magazynować go na zapas, właśnie w postaci tkanki tłuszczowej.

Niebezpieczny szybki wzrost ciężaru ciała

Jeśli po zakończeniu diety odchudzającej wrócimy do wcześniejszych nawyków żywieniowych, bardzo szybko pojawi się u nas tak zwany efekt jo-jo. Jest to szybki wzrost ciężaru ciała, który nie jest dla nas zbyt zdrowy. Znacznie korzystniej jest przykładowo połączyć wysiłek fizyczny z racjonalną dietą. Wiadomo, iż regularny trening fizyczny stymuluje nasze komórki mięśniowe. Im więcej jest komórek mięśniowych, które mają bardzo duże zapotrzebowanie na energię, zdecydowanie szybciej się chudnie, czyli spala nagromadzony tłuszcz. Racjonalna dieta z kolei niezbędna jest do dostarczania odpowiednich składników dla rozwijających się mięśni. Dzięki takiemu skojarzeniu ćwiczeń oraz właściwie dobranej diety, znacznie łatwiej jest schudnąć w wybranych partiach ciała, jak również wzmocnić mięśnie oraz uzyskać oczekiwaną sylwetkę.

Doskonałe sposoby na odchudzanie

Przy odchudzaniu bardzo ważny jest przede wszystkim bilans energetyczny, który powinien być ujemny. Tym samym trzeba więcej wydatkować energii na różne procesy życiowe oraz wysiłek fizyczny, niż przykładowo jej przyswajać z pożywienia. By pozbyć się jednego kilograma nadwagi, powinniśmy spalić siedem tysięcy kalorii. Odpowiada to na przykład siedemnastu godzinom jazdy na rowerze. Ćwiczyć można nawet samemu w domu lub też poza domem, ale regularnie. Ważne, aby robić to co najmniej od 3 do 4 razy w tygodniu, po minimum 45 minut. Ćwiczenia zawsze muszą być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką i powinny trwać co najmniej trzy kwadranse. Warto wiedzieć, że dopiero po pół godzinie intensywnego wysiłku rozpoczyna się spalanie tłuszczu.

Dodatkową korzyścią bezpośrednio związaną z regularnym uprawianiem ćwiczeń, jest wydzielanie przez nasz mózg w czasie wysiłku fizycznego endorfiny, która znacznie poprawia nastrój i humor.

Ćwiczenia aerobowe i tabletki na odchudzanie

Odchudzanie bardzo dobrze wspomagają różne ćwiczenia aerobowe, czyli tlenowe. Zalicza się do nich bieganie, a także jazda na rowerze, rolkach, jak również aerobik czy pływanie. Są to aktywności cechujące się umiarkowaną intensywnością oraz stałym tempem wykonywania. Jednak do samodzielnych ćwiczeń często trudno się zmobilizować, a zbyt wolne tempo oraz długie przerwy podczas domowego treningu nie dają nam oczekiwanego efektu. Poza tym trenując samemu, często istnieje możliwość niewłaściwego wykonywania ćwiczeń, co związane jest z ryzykiem kontuzji.

Do ćwiczeń wzmacniających mięśnie często wykorzystuje się ciężar lub też opór własnego ciała. Osoby bardziej zaawansowane kondycyjnie mogą do tego używać hantli, jak również ciężarków na nogi lub też gum. Ostatnie kilka minut treningu poświęcone jest często ćwiczeniom rozciągającym i rozluźniającym. Pamiętać trzeba, iż nasza dieta powinna być uzależniona od rodzaju wykonywanych ćwiczeń. I tak na przykład w przypadku mężczyzn, których ćwiczenia mają na celu rozbudowanie głównie masy mięśniowej, bilans energetyczny musi być w czasie takich treningów dodatni. Doskonałym rozwiązaniem są także tabletki na odchudzanie, za pomocą których szybciej możemy uzyskać wymarzony efekt.

Odpowiednie ćwiczenia dla naszego serca

W czasie treningu bardzo ważna jest kontrola, aby ćwiczenia nie były zbyt obciążające dla naszego serca. Do tego celu należy sprawdzić nasze tętno. U człowieka w stanie spoczynku serce zazwyczaj bije od 60 do 80 razy na minutę. W czasie treningu powinniśmy osiągnąć przyspieszenie tętna do około od 10 do 140 uderzeń na minutę i kolejno utrzymać ten stan aż przez 30 minut. Tętno można łatwo sprawdzać, przykładając opuszki trzech palców nad tętnicą szyjną na szyi lub też nad tętnicą promieniową nad nadgarstkiem. Przy takiej częstości tętna nasz organizm zdecydowanie najbardziej wydajnie spala tkankę tłuszczową. Należy pamiętać, iż w czasie treningu nie powinniśmy przekraczać nigdy tętna 180 uderzeń na minutę. Jeśli w czasie ćwiczeń pojawia się kłucie w boku lub też silne zaczerwienienie twarzy, a także krótki oddech, jak również zawroty głowy, czy też mroczki przed oczami lub bóle w klatce piersiowej, to należy trening przerwać.

W czasie bardzo intensywnego wysiłku fizycznego zdecydowanie wzrasta zapotrzebowanie na wodę, ponieważ nasz organizm intensywnie się poci. Razem z potem tracimy cenne sole mineralne, z tego powodu konieczne jest regularne uzupełnianie płynów, aby zapobiec przede wszystkim odwodnieniu. Czysta woda do picia często nie wystarcza, ponieważ silnie rozcieńcza nasze płyny ustrojowe i jest niemalże od razu wydalana przez nerki. Doskonałym rozwiązaniem są więc różnego rodzaju napoje izotoniczne.

Być może zainteresuje Cie także:

Ranking tabletek na odchudzanie: https://zwalcz-cellulit.com/ranking-tabletek-na-odchudzanie/

Porady dotyczące odchudzania: https://zwalcz-cellulit.com/odchudzanie/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Herbata czarna liściasta Ranking
Ćwiczenia w domu

Wersja do druku