Każdego roku przybywa osób, które mają ten luksus, że mogą pracować w zaciszu własnego domu. Zazwyczaj freelancerzy albo mają własną firmę, albo też świadczą różnego typu usługi dla swoich pracodawców tyle, że robią to zdalnie. Jakie meble warto wybrać, urządzając własny gabinet? Zobaczcie nasze inspiracje i pomysły.

Bez fotela obrotowego ani rusz! Meble Zielona Góra

Wielogodzinna praca siedząca spędzona na projektowaniu, kodowaniu czy pisaniu, wymaga odpowiedniego fotela obrotowego. Wybierając go, zwracajmy uwagę na możliwość regulacji wysokości siedziska do własnego wzrostu. Fotel musi być tak skalibrowany, aby użytkownik miał uda ułożone w taki sposób, że tworzą z kręgosłupem kąt prosty. Nogi nie mogą nam też zwisać w powietrzu – muszą opierać się na podłodze.

Inną praktyczną funkcją, która przydaje się na co dzień, jest mechanizm odchylenia się nieco do tyłu. Kupując fotel do domowego biura, wybierzmy taki model, który jest wyposażony w wygodne podłokietniki, dające odpowiednie oparcie dłoniom podczas pracy przy biurku.

Biurko – podstawa pracy freelancera. Sklep meblowy Zielona Góra

Oglądasz czasem zdjęcia stockowe, na których widzisz, jak uśmiechnięta dziewczyna popija herbatę i przegląda laptopa rozłożonego na kolanach? Może taki obrazek ładnie wygląda, jednak ma bardzo niewiele wspólnego z efektywną, wielogodzinną pracą. Niewygodna pozycja może utrudniać nam dłuższe skupienie i zaburzać naszą koncentrację.

Jakie biurko warto wybrać do codziennej pracy? Przede wszystkim takie, na którym zmieści się monitor, mysz i klawiatura (lub laptop) oraz który będzie miał z boku miejsce na najpotrzebniejsze przybory do pisania, notatniki i dokumenty. Zdecydowanie lepsze są większe biurka wyposażone przynajmniej w jedną szufladę, do której zmieścimy umowy z klientami czy faktury. Ponadto, wysokość blatu powinna być dobrana do naszego wzrostu i wysokości siedziska. Nie możemy uderzać kolanami w blat biurka, nie możemy też się przy nim garbić. Jeśli pracujemy przy papierowych projektach (w branżach takich jak architektura, budownictwo, malarstwo itp.) zainwestujmy w stół kreślarski, który jest wyposażony dodatkowo w opcję pochylenia blatu pod odpowiednim kątem (meble Zielona Góra).

Jeśli zaś chodzi o względy estetyczne biurka, najlepiej kierować się konsekwencją stylu. Jeśli urządzamy gabinet na nowoczesną modłę, wybierzmy białe lub szare biurko o prostych liniach, pozbawione zdobień. Oferuje je salon meblowy Zielona Góra, dostępny pod tym adresem https://womagmeble.pl/.

Z kolei zaś jeśli bliżej nam do stylu industrialnego, możemy zainwestować w brązowe biurko z blatem z drewna i metalowymi nogami. Bogaty rysunek drewna i piękny głęboki kolor wspaniale kontrastuje z surowym wyglądem nóg biurka. Do zestawu warto dokupić również industrialną lampkę (którą ma w asortymencie m.in. sklep - meble do salonu Zielona Góra), aby całość prezentowała się designersko i spójnie.


 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

biurko
sklep

Wersja do druku