Zaślubiny zwieńczone weselem to jeden z najważniejszych dni w życiu. Aby to uczcić oraz dobrze zapamiętać, przyszli małżonkowie chcą zorganizować uroczystość rodzinną na wysokim poziomie. Chociaż nierzadko to rodzice finansują wesele, coraz więcej młodych par na siebie przejmuje wszystkie koszty. Część nowożeńców poszukuje wsparcia finansowego m.in. w bankach. Czy taka opcja jest popularna? Czy to się opłaca?

Organizacja ślubu i wesela to średni wydatek rzędu 80 tys. zł. Jest to wydarzenie zaplanowane, więc wiele par narzeczeńskich odkłada oszczędności na ten cel. Nie zawsze jednak udaje się zgromadzić potrzebną kwotę, dlatego aż 25% nowożeńców zapożycza się.

 

Wesele na kredyt – coraz częściej spotykane

 

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez BEST S.A., nawet 12% przyszłych par młodych szuka wsparcia finansowego w bankach. To właśnie tam można otrzymać kredyt gotówkowy z możliwością przeznaczenia na dowolny cel.

 

Poszukując dobrej oferty kredytowej, warto zdecydować się na przeanalizowanie niejednego kredytu gotówkowego online na finanse.rankomat.pl. Dzięki temu uda się uniknąć niepotrzebnych kosztów, a przecież na początkowym etapie wspólnego życia każda złotówka jest cenna.

 

Nie tylko na wesele...

 

Jako że pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, niektóre pary młode decydują się zaciągnąć wyższą kwotę niż faktycznie potrzebują. Dzięki temu część środków może przydać się m.in. na podróż poślubną czy przeprowadzkę do nowego mieszkania.

 

Jak zaciągnąć kredyt na wesele?

 

Kredyt na wesele jest tak samo popularny jak choćby kredyt na remont domu w porównywarce finanse.rankomat.pl. Zanim jednak para młoda zdecyduje się na takie rozwiązanie, powinna dokładnie przeanalizować poszczególne oferty. Na co zatem zwracać uwagę?

 

  • Wartość RRSO

RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) to wskaźnik, który informuje o całkowitym koszcie kredytu. Znając tę wartość, można oszacować jak wysoka będzie kwota do zapłaty. Im niższe RRSO, tym bank pobiera mniej opłat, np. odsetek, prowizji, ubezpieczenia.

Przykład. Wybierając kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku RRSO dla kredytu w wysokości 50 tys. zł (okres kredytowania 60 miesięcy) wyniesie 8,61%.

 

  • Wysokość miesięcznych rat

Raty miesięczne ustalone na optymalnym poziomie, dostosowanym do sytuacji materialnej, pozwolą uniknąć kłopotów finansowych. Jeżeli ustalona ich wysokość będzie za duża, wystarczy wydłużyć okres kredytowania lub zmniejszyć kwotę kredytu.

Ponadto warto przeanalizować maksymalną kwotę kredytu potrzebną do organizacji uroczystości, a także wymagania formalne narzucane przez bank.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

przygotowanie ?lubu

Wersja do druku