W niemal każdym polskim domu czy mieszkaniu pokój dzienny uchodzi za wnętrze o charakterze reprezentacyjnym. Trudno wszak dziwić się temu, skoro to właśnie do niego niemal zawsze zapraszani są goście, w nim także cała rodzina spędza wspólnie czas. Zwykle jest też największy – ale to wcale nie znaczy, że w łatwy sposób można go stylowo urządzić. Wbrew pozorom nierzadko z mniejszymi przestrzeniami można poradzić sobie łatwiej. Nawet kiedy wybierzemy już meble i dodatki, nie zabraknie także tekstyliów – wiele osób czuje podskórnie, że czegoś brakuje. Z pewnością jest to sygnał, że warto zamontować tapetę ścienną!

Projektanci tapet zdali egzamin śpiewająco!

Na szczęście okazuje się, że projektantom dostępnych obecnie w sprzedaży fototapet udało się w stu procentach spełnić wyobrażenia o pięknie nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki rezultatom ich pracy każdy może dla siebie wybrać model idealny, w stu procentach dostosowany zarówno do kolorystyki, jak i stylu panującego w owym pomieszczeniu. Oczywiście nowe wzory ciągle się pojawiają – zatem nie ma zapewne osoby, która mogłaby powiedzieć, że nie jest w stanie dobrać odpowiedniej tapety na ścianę. Jeśli chodzi o kolorystykę, w trwającym obecnie sezonie stawia się głównie na biele z niewielką domieszką złota, beżu czy też koloru miętowego, olbrzymia popularnością już od pewnego czasu cieszą się także szarości. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie dzięki tapetom ściennym tak wielu Polaków ma dziś niezwykle stylowo, modnie i elegancko urządzone przestrzenie w swoich pokojach dziennych.

Co z printami?

Tutaj oczywiście zdać się trzeba na własne preferencje i gust. Warto jednak zdawać sobie sprawę  z faktu, iż w tej dziedzinie panują różnego rodzaju mody. W trwającym aktualnie sezonie ogromną popularnością cieszą się motywy geometryczne, które genialnie sprawdzają się w każdym pokoju dziennym urządzonym nowocześnie, Jednak to nie wszystko, sporym zainteresowaniem kupujących cieszą się bowiem te motywy, które przedstawiają fakturę różnego typu materiałów, na przykład betonu, cegły, drewna czy też sznurka. Wspaniale podkreślą one styl industrialny, który w danym wnętrzu panuje.

Warto postawić także na motywy florystyczne, jednak niekoniecznie takie, jakie pamiętamy sprzed kilkunastu lat. Dzisiaj projektanci proponują nam bowiem chociażby egzotyczne storczyki – sprawia, że klimat glamour zostanie w odpowiedni sposób podkreślony.

Jak kształtują się ceny?

Okazuje się, że zastosowanie na ścianach tapety to najprostszy, najtańszy oraz jednocześnie dając najlepsze efekty wizualne sposób na to, by odmienić przestrzeń o sto osiemdziesiąt stopni. Dlatego też ci, którzy mieli jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy te naścienne ozdoby będą odpowiednie na ich przestrzeniach, nie powinni już się wahać!

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

tapety z leśnym motywem

Wersja do druku