Wygodnie, bez konieczności wychodzenia z domu i o dowolnej porze – oto główne powody, dla których coraz więcej osób korzysta z oferty obuwniczych sklepów internetowych. Niestety, zakupy na odległość nie zawsze są udane. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym kupowanie butów w e-sklepach będzie satysfakcjonujące.

Internetowe sklepy z butami cieszą się coraz większą popularnością. Możliwość składania zamówień bez ograniczeń czasowych, szybka realizacja zamówienia oraz bardzo szeroki asortyment produktów przekłada się na zwiększone zainteresowanie kupujących. Aby jednak zakupy nie okazały się pułapką, warto unikać najczęściej popełnianych błędów.

  • Nie kupuj w niewiarygodnych sklepach

Nie wszystkie sklepy z butami są uczciwe, dlatego musisz kupować wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców. Unikaj miejsc, które nie podają żadnych danych kontaktowych ani numeru telefonu.

  • Unikaj sklepów z krótkim czasem zwrotu produktów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, masz prawo do odstąpienia umowy sprzedażowej zawartej na odległość w ciągu 14 dni. Oznacza to, że możesz zwrócić zakupione obuwie (nieużywane) bez podawania przyczyny.

Chociaż 14 dni to okres wystarczający, wybieraj sklepy dające więcej czasu do namysłu. Przykładowo, e-sklep Renee.pl oferuje aż 30 dni na zwrot lub wymianę zakupionych butów.

  • Nie sugeruj się rozmiarówką producenta

Zakup butów przez internet wiąże się z  ryzykiem wyboru niedopasowanego obuwia. Aby tego uniknąć, nie warto sugerować się rozmiarówką.

Zwróć przede wszystkim uwagę na dostępną tabelę rozmiarów, w której konkretny rozmiar został dopasowany do długości stopy (w cm). Jeżeli takiej tabeli nie ma, lepiej zrezygnować z zakupów w tym konkretnym sklepie.

  • Unikaj sklepów z lakonicznymi opisami produktów

Kupowanie na odległość jest utrudnione, ponieważ konkretnego modelu buta nie da się dotknąć i sprawdzić jakości jego wykonania. Zakupów nie ułatwia fakt, że niektóre sklepy z butami nie przykładają większej wagi do opisów produktów.

Wstrzymaj się od zakupów, jeżeli nie wiesz np. z jakiego materiału wykonane jest obuwie, jaką wysokość ma obcas. Dzięki temu unikniesz rozczarowania.

Jakie korzyści przynosi kupowanie butów online?

Sklepy z butami online wydają się atrakcyjną alternatywą dla sklepów stacjonarnych. Wiele osób decyduje się na złożenie zamówienia online, ponieważ oznacza to:

  • szeroki wybór modeli i wersji kolorystycznych
  • niższe ceny oraz możliwość skorzystania z dodatkowych rabatów
  • ekspresową realizację – często obuwie wysyłane jest jeszcze w dniu złożenia zamówienia
  • możliwość uniknięcia kosztów dostawy – np. przy zamówieniach powyżej konkretnej kwoty
  • możliwość zwrotu nieużytkowanych butów bez podawania przyczyny.

Jeżeli będziesz unikać najczęściej popełnianych błędów, zakupy obuwia w sklepie internetowym dadzą Ci wiele satysfakcji i przyniosą sporą oszczędność – czasu oraz pieniędzy.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pieczenie st?p

Wersja do druku