W odróżnieniu od innych płaszczów zimowa odmiana tych ubrań powinna być idealnie dopasowana do figury właścicielki.

To banał, z którego zdaję sobie sprawę, każdy, kto prowadzi dowolny blog o modzie. Większą zagadką jest jednak to, jak dobrać taki płaszcz by doskonale pasował do naszej sylwetki.

Przede wszystkim musimy się zmierzyć. W zależności od tego ile centymetrów wzrostu dała nam natura, dobierzemy sobie płaszcz krótki lub dłuższy. Produkty do kolan to idealne rozwiązanie dla tych pań, które nie należą do osób wysokich. Długi płaszcz wyraźnie skraca bowiem sylwetkę. Kolejne kilka centymetrów możemy zyskać, jeżeli wybierzemy płaszcz, który będzie miał odcięcie pod biustem. Wyższy wzrost w sensie optycznym dadzą nam też dodatki, które muszą być jednak utrzymane w kolorystyce płaszcza. Mówimy tu o rajstopach oraz butach. W przypadku osób wysokich i szczupłych doskonale sprawdza się długi płaszcz zza kolano, a nawet wyciągnięty aż do ziemi. Dobry efekt osiągniemy, kiedy znajdziemy produkt wyposażony w duże kieszenie, kołnierz czy widoczne z daleka guziki. Musimy jednak uważać, aby ilość dodatków nie spowodowała nadmiernego wydłużenia sylwetki.


Panie z dużym biustem powinny decydować się płaszcze jednorzędowe. Te bowiem nie powiększają optycznie kobiecych walorów. Ewentualnie możemy się zdecydować na głęboki dekolt, który zmniejszy optycznie biust. Dół płaszcza powinien zrównoważyć górę i dlatego wybieramy modele rozkloszowane. Możemy też podkreślić talię za pomocą atrakcyjnego i widocznego z daleka paska. Z kolei panie z małym biustem zdecydowanie powinny wybierać płaszcze dwurzędowe. Powiększą one optycznie biust i całość sylwetki, będzie wyglądać bardziej harmonijnie. Jeżeli jesteśmy tak zwaną gruszką, koniecznie zdecydujmy się na duży kołnierz.

Jak w przypadku płaszcza rozkloszowanego, zrównoważy to sylwetkę. Przy wyborze płaszcza w najkorzystniejszej sytuacji są posiadaczki wąskich bioder. Do tego typu sylwetki pasuję praktycznie wszystko. Oczywiście najkorzystniej i najbardziej kobieco prezentować się będą panie z rozkloszowanym dołem, ale i inne kroje wyglądać będą korzystnie i atrakcyjnie. Płaszcz idealnie też podkreśli wąską talię. W takim wypadku warto wybrać wersję z paskiem, który jeszcze bardziej podkreśli ten atrakcyjny walor. Kiedy mamy figurę jabłka zdecydowanie lepszym wyborem będzie płaszcz o prostym kroju w pionowy wzór.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku