Większość kobiet w trakcie przygotowań do ślubu i wesela skupia się głównie na sukni ślubnej i pasujących do niej dodatkach. Jeśli jednak planowane są również poprawiny, warto pomyśleć odpowiednio wcześnie o stroju na tę okazję. Jak go wybrać? Wiele zależy od charakteru imprezy.

Świeżo upieczone mężatki bardzo często właśnie na poprawinach bawią się znacznie lepiej niż na samym weselu. Cały stres związany z uroczystością wtedy opada, a swoboda sprzyja udanej imprezie. O kreacji na tę okazję warto pomyśleć nieco wcześniej, aby w dniu zabawy nie denerwować się brakiem przemyślanej stylizacji. Co wybrać – białą sukienkę o eleganckim kroju, czy może swobodniejszy strój?

 

Przyjęcie w lokalu weselnym

Jeśli poprawiny mają odbyć się w tym samym lokalu, co zabawa poprzedniego dnia, i trwać do późnego wieczora bądź nawet do rana, dobrym rozwiązaniem będzie elegancka sukienka. Oczywiście najlepiej, jeśli jej krój podkreśli wszystkie atuty urody świeżo upieczonej mężatki. Panie o zgrabnych nogach mogą pozwolić sobie na krótką sukienkę, zaś posiadaczki pięknych ramion spokojnie mogą wybrać fason, który je odkryje. Pamiętajmy jednak o zachowaniu dobrego smaku – wyzywające mini czy kreacje z dekoltem to opcja na inne okazje. Panna Młoda może wybrać biel, dzięki której ciągle będzie się wyróżniać spośród gości. Jest bowiem mało prawdopodobne, aby któraś z obecnych pań zdecydowała się na ten kolor. Dobrym rozwiązaniem będą też pastele idealnie podkreślające dziewczęcość. Nie zapominajmy o dodatkach – stylowe buty i biżuteria podkreślą elegancki charakter stylizacji.

 

Uroczysty obiad w gronie najbliższej rodziny

Poprawiny nie zawsze polegają na kolejnym dniu zabawy z tańcami. Czasem jest to po prostu uroczysty obiad w gronie rodziny. I chociaż takie spotkania mają z pewnością nieco bardziej swobodny charakter, nie należy rezygnować z eleganckiej stylizacji. Panna Młoda może więc zdecydować się na sukienkę koktajlową w jasnym kolorze podkreślającą urodę świeżo upieczonej mężatki. Dobrym wyborem będzie kreacja o prostym kroju, którą można ozdobić sięgając po delikatne kolczyki lub skromną bransoletkę. Taki strój nie będzie przesadzony, ale doskonale wpisze się w uroczysty charakter spotkania.

 

Wieczorne przyjęcie przy grillu

Jeśli w ramach poprawin organizowane jest spotkanie przy grillu, Panna Młoda może wybrać swobodną stylizację ze spodniami, którą zestawi z bluzką o ciekawym fasonie bądź koszulką z zabawnym napisem. Najlepiej będzie do takiego stroju dobrać buty na płaskim obcasie idealne do niezobowiązujących przyjęć w ogrodzie, a jednocześnie zapewniające wygodę. Jeśli świeżo upieczona mężatka chce wyróżniać się wśród innych pań, może postawić na fantazyjne trampki albo element stylizacji w intensywnym kolorze – biel na spotkania przy grillu jest mało praktyczna. Zazwyczaj tego typu poprawiny gromadzą najbliższą rodzinę oraz przyjaciół, stąd też swobodny strój nie będzie nikogo raził.

 

Szukasz wygodnych i stylowych butów do kreacji na poprawiny? Sprawdź ofertę YES I DO


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma kromka chleba kołodziej

Wersja do druku