Ciekawy prezent to radość zarówno dla tego, który przygotowuje, jak i tej osoby, która dostaje. Kluczem jest oczywiście to, by sprawić przyjemność, trafić w gust i zainteresowania. Są więc podarunki kultowe takie jak książka, płyta z dobrą muzyką, biżuteria czy markowe perfumy. I choć jednym z argumentów może być budżet czy też pewnego rodzaju zażyłość z osobą, której chcemy coś podarować, to warto sięgać po takie przedmioty, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla niej, a nie na przykład do użytku domowego. Niech poczuje się doceniona. Choć perfumy ze względu na nutkę luksusu i bardzo intymny charakter są doskonałym pomysłem na prezent, warto wiedzieć, co danej osobie może się spodobać.

Flakoniki na półce

Uwielbiamy perfumy nie tylko za zapach, ale również za cudne szklane flakoniki, które przyciągają uwagę. Są synonimem elegancji i luksusu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni lubią mieć kilka zapachów na różne okazje czy nawet pory roku. To prezent, którym można też bardzo długo się cieszyć. Dlatego sprawiają tak dużo radości. Kluczem do idealnego wyboru będzie to, by odpowiednio dobrać zapach. Najlepiej jest kupić to, czego dana osoba stale używa, co po prostu lubi, a nowa buteleczka czasem z dodatkowymi produktami w zestawie sprawi jej pewną radość. W wyborze podobnego zapachu może nam pomóc konsultantka, ale musimy mieć jakąkolwiek wiedzę na temat predyspozycji wyjątkowej dla nas osoby. I warto pamiętać, że to co ładnie pachnie na nas lub na koleżance niekoniecznie "zgra się" z ciałem ukochanej. Perfumy damskie to propozycje o różnych nutach i intensywności. Panie na lato wybierają zazwyczaj lżejsze propozycje, zimą zaś nuty bardziej egzotyczne. I choć dominują zapachy kwiatowe czy cytrusowe z nutą wanilii, to na półkach znajdziemy kultowe marki, które od lat wytyczają trendy.

Ryzykować czy nie?

Zakup perfum może być bardzo ryzykowny. Jeśli nie chcemy powielić tego, co na półce już stoi i nie zamierzamy zabrać kogoś na zakupy, to w pewien sposób zgadzamy się na to, że prezent może być chybiony. Męskie perfumy to ciekawe propozycje często o korzennym aromacie. Tutaj też mówimy o zapachach dostosowanych do stylu czy też okoliczności i pory roku. Dlatego coraz częściej na prezent najlepiej wybrać coraz bardziej popularne perfumy „unisex”. Są one tak uniwersalne jak miejski casual, ponieważ różnice między zapachami damskie, jak i męskimi też coraz bardziej się zacierają. Odpowiedni pachnący prezent ma przynieść radość i satysfakcję. Dla dającego jest wyrazem szacunku, ale też ważnej relacji.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku