Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Warto zastanowić się nad prezentami dla bliskich – choćby po to, aby uniknąć przedświątecznej gorączki. Pośród osób obdarowanych z całą pewnością nie zabraknie również seniorów – naszych mam, ojców, babć czy dziadków. Co wyjątkowego można kupić tym, którzy przeżywają jesień życia?

Idealny prezent na gwiazdkę? Jednego dobrego rozwiązania z całą pewnością nie ma. Najlepsze upominki jednak to te, które łączą przyjemne z pożytecznym. Oto kilka propozycji.

Ciekawa lektura

Książka jest chyba najbardziej standardowym świątecznym prezentem. Ale czy sztampowym? Niekoniecznie. Zwłaszcza, jeżeli wybór konkretnego tytułu nie jest dziełem przypadku, a efektem przemyślanych poszukiwań. Jakie tytuły mogą przyciągnąć uwagę seniorów?

  • Seniorki mogą chętnie zanurzyć się w historie świętych oraz inne tytuły o tematyce religijnej. Ale nie tylko. W cenie mogą być również najnowsze powieści romantyczne (zwłaszcza romanse historyczne!), poradniki związane z gotowaniem, zdrowym stylem życia, ziołolecznictwem czy ogrodnictwem.
  • Seniorzy chętnie sięgają po biografie, książki historyczne, a także poradniki poświęcone choćby majsterkowaniu czy motoryzacji. Dobrym pomysłem może być także kryminał skandynawski czy jakaś klasyka.

Warto pamiętać, że seniorom do czytania przydatna może być też specjalna lupa – zwłaszcza, jeśli standardowe okulary nie wystarczają.

Coś ciepłego

Pled, grube i wysokie skarpety, a może bezrękawnik z kożucha czy wełniany sweter? Możliwości jest wiele, a każda z nich może być nieocenioną pomocą – zwłaszcza zimą. Dlatego upominek pod choinkę często bywa czymś ciepłym. Można postawić również na dobrej jakości bieliznę termiczną, idealną na długie spacery czy zakupy.

Torba na zakupy

Wielu seniorów, chcąc zachować pełną samodzielność najdłużej jak to możliwe, samodzielnie wybiera się na zakupy do sklepu. Mimo to, dolegliwości ze strony kręgosłupa, ogólne osłabienie czy problemy z przepukliną mogą skutecznie uniemożliwiać im przyniesienie ze sobą kilkukilogramowej torby ze sprawunkami. Dlatego dobrym pomysłem na prezent jest specjalna torba na kółkach – taka, którą senior będzie mógł pociągnąć za sobą bez większego wysiłku, wkładając do wewnątrz wszystko, co mu niezbędne. Tego typu akcesoria można znaleźć pośród prezentowych inspiracji m.in. w sklepie Pomoce Dla Seniora.

Masażer

W jesieni życia pojawiają się różne dolegliwości, także te związane np. z bólami reumatycznymi. Sposobem na ich ukojenie są m.in. regularne masaże. Jednak częste chodzenie do gabinetu rehabilitanta może być dla starszej osoby problemem. Z pomocą przychodzą urządzenia masujące. Na rynku znaleźć można zarówno te, które wykonują masaż punktowo – wystarczy przyłożyć je do ciała, aby ich ruch wywołał rozluźnienie mięśni; jak i te masujące całościowo – np. specjalne nakładki na fotel. Są zatem pomiędzy nimi i produkty, które można kupić, dysponując niewielkim budżetem na upominek, i te nieco droższe.

Suplementy diety

Zima to szczególny moment roku – nie tylko z uwagi na świąteczną atmosferę. To również czas, gdy nasz organizm domaga się większej troski – choćby ze względu na pochmurność i chłód, które otaczają nas na co dzień. To właśnie ta pora roku sprzyja też naturalnej suplementacji diety. Wysokiej jakości suplement diety wspomagający pracę serca czy też wzmacniający odporność z całą pewnością zostanie pozytywnie przyjęty. Warto jednak przed zakupem skonsultować swój wybór co najmniej z farmaceutą.

Aby prezent kupiony dla seniora sprawił osobie obdarowanej radość, musi zostać kupiony od serca. Przed zakupami więc warto się dobrze zastanowić, co uszczęśliwiłoby kochaną mamę, babcię czy dziadka i tym, a nie własnymi oczekiwaniami, kierować się przy wyborze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku