Dobry makijaż zaczyna się od poprawienia cery. Ten podstawowy zabieg zrobisz za pomocą fluidu czy podkładu. To nie jest jednak takie proste. Piękną cerę uzyskasz tylko wtedy, jeśli podkład będzie odpowiednio dobrany. Zobacz, jak to zrobić!

Podkład powinien być…

idealny! Czyli jaki? Twoja skóra na twarzy jest delikatna i ma specjalne potrzeby. Łatwo może ulec przesuszeniu, podrażnieniu czy przeciążeniu. To dlatego musisz wybierać dobre kosmetyki również do makijażu. W końcu podkład będziesz miała na sobie przez cały dzień! Na fluidzie nie warto zbytnio oszczędzać, ale pamiętaj, że niekoniecznie musi on kosztować majątek. Celuj w znane marki, które cieszą się dobrą opinią. Możesz również korzystać z recenzji, takich, jak ta: Czy to najlepszy podkład Estée Lauder? Poznaj nowy Double Wear Nude Water Fresh Makeup.

Dopasuj kolor podkładu do swojej karnacji

To bardzo ważna kwestia – jeśli nie zrobisz tego poprawnie, narazisz się na karykaturalny efekt. Zbyt ciemne kontury i wyraźnie odznaczająca się twarz na tle dekoltu, plamy na uszach i sztuczne wrażenie, jak po przesadzeniu z solarium – oto, co możesz osiągnąć, gdy wybierzesz zbyt ciemny dla siebie podkład. Jeśli zaś sięgniesz po zbyt jasny, będziesz wyglądać blado i niezdrowo – jak porcelanowa lalka bez życia. Jak zatem dobierać odcień podkładu? Rozprowadź tester na nadgarstku i sprawdź w różnym świetle, jak wygląda stopiony z Twoją skórą. Kosmetyki lepszych firm mają zazwyczaj kilka do kilkunastu różnych odcieni – poznając swoją karnację nie będziesz miała problemów z późniejszym wyborem odpowiedniego podkładu.

Dobierz fluid do rodzaju swojej skóry

Masz przesuszoną skórę twarzy? Zbyt tłustą? Normalną? Skłonną do wyprysków? Zawsze wybieraj kosmetyki, które są dopasowane do rodzaju Twojej cery. Jeśli sięgniesz po zbyt obciążający podkład, może on jeszcze bardziej zatkać pory i sprawić, że skóra stanie się problematyczna. Silnie nawilżające podkłady są bardzo dobre dla osób, których cera ma tendencje do wysuszania. Jeśli zauważysz, że dany fluid Ci nie służy, odstaw go i dowiedz się więcej na temat swojej skóry, a także składników, które znajdują się w kosmetyku. Wybieraj podkłady wykonane w naturalny sposób i bez substancji, które mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kondycję cery.

Wybieraj podkłady dobrych marek, czytaj opinie

Estee Lauder, Clinique, Artdeco czy Collistar to parę marek, których propozycji możesz być pewna. Ponieważ sama nie możesz sprawdzić wszystkich kosmetyków na własnej skórze, korzystaj z recenzji, które znajdziesz choćby na Youtube czy portalach internetowych i blogach. Nie zawsze cena wskazuje na najwyższą jakość, ale unikaj zbyt tanich podkładów, ponieważ preparat ten będziesz potem codziennie nosić na twarzy. Żeby odnieść pożądany efekt, jaki powinien dawać fluid, a jednocześnie odpowiednio zadbać o cerę, musisz sięgnąć po najlepszy podkład. Takie marki, jak Lancome, Shiseido, Pupa, Dior czy Bourjois z pewnością dostarczają najlepsze fluidy.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile zarabia konsultantka

Wersja do druku