Kobiety lubią zmiany – raz na jakiś czas przychodzi moment, kiedy z dużą dozą krytyki rozglądamy się po swoim mieszkaniu i rzucamy w eter „przydałby się jakiś remont!”. Prawdopodobnie nikt z nas świadomie nie marzy o kuciu ścian, stawaniu ścianek działowych ani wymianie paneli na drewno sosnowe, ponieważ wiąże się z to z wielkim rozgardiaszem i mnóstwem innych „przyjemności” (z okiełznaniem ekipy remontowej na czele). Czasami mamy po prostu ochotę coś przestawić, dodać gdzieś odrobinę koloru i zorganizować trochę więcej wolnego miejsca dla dzieci – wówczas wystarczy kupić poduszki w jakimś rewelacyjnym kolorze albo zdecydować się na zgrabny stolik kawowy z dolną półką, dzięki czemu będzie można włożyć na nią więcej rzeczy i zwolnić miejsce gdzie indziej. A kiedy mamy ochotę na większe zmiany – wówczas warto pomyśleć o… ścianach! Tak, zmiana koloru ścian jest doskonałym sposobem na ożywienie wnętrza.
Fot: fotolia.com, 175009299 | Autor: srijaroen.

Kolor na ścianach niekoniecznie musi być malowany!

Rzucenie odrobiny koloru na ściany nie musi oznaczać biegania po mieszkaniu z pędzlem i wałkiem w dłoni, choć jeśli ktoś ma ochotę na takie przyjemności, nic nie stoi na przeszkodzie! Co kto lubi... Nie da się jednak ukryć, że malowanie mieszkania należy do dość czasochłonnych zajęć. Kiedy chcemy tylko „coś” zmienić, fenomenalnym rozwiązaniem okażą się fototapety na wymiar! Fototapety mogą zmienić wygląd mieszkania o sto osiemdziesiąt stopni, a ich instalacja zajmuje tylko kilka chwil. Ta innowacyjna metoda dekoracyjna pozwoli w łatwy sposób wydobyć indywidualny charakter każdego pomieszczenia w Twoim domu – niezależnie od tego, czy fototapety znajdą swoje miejsce w pokoju, łazience, kuchni czy w pomieszczeniu biurowym. Wybierając fototapetę, będziesz mieć pewność właściwie wykorzystanej przestrzeni.

Nie taki wybór łatwy…

…jak fototapetę malują! Wybierając odpowiedni wzór warto wziąć pod uwagę swoje pasje i zainteresowania. Jeśli kochasz góry, możesz zdecydować się na tatrzański krajobraz, na który będziesz spoglądać każdego poranka podczas popijania obowiązkowej kawy. A może jesteś wielbicielką Marylin Monroe i chcesz mieć ją na wyciągnięcie ręki w swojej sypialni…? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na fototapetę z ujęciem Audrey Hepburn ze „Śniadania u Tiffany'ego”! Jeśli boisz się odważnych wzorów, doskonałym rozwiązaniem będą fototapety na wymiar – tu można pokusić się o delikatne wzory, jasne tła, a także imitacje rozmaitych materiałów lub faktur. W ten sposób na Twojej ścianie może znaleźć się grafika przypominająca cegłę oraz drewno. Szeroki wybór fototapet znajdziesz w internecie, np. na stronie decoplanet.pl. Wybór z pewnością nie będzie łatwy, ale grafika, na którą się zdecydujesz, będzie towarzyszyła Ci każdego dnia, wywołując uśmiech na Twojej twarzy.

Fototapeta w pokoju, kuchni i łazience, czyli wzorów nigdy dość

Kiedy wybierzemy stosowny wzór, będzie trzeba pomyśleć o odpowiednim miejscu. Najczęściej fototapety trafiają do salonu, dodając mu sznytu i elegancji. Ale nie wahajmy się zdecydować na to rozwiązanie dekoracyjne również w kuchni, sypialni czy pokoju dziecięcym! W sypialni sprawdzą się delikatne fototapety bliskie naturze, ale nie tylko – jeśli ktoś ma ochotę spać blisko swojej ulubionej gwiazdy filmowej, właśnie teraz może zrealizować swoje marzenia! Natomiast w pokoju dziecięcym zdecydowanie można pozwolić sobie na feerię barw i postaci z ukochanych kreskówek malucha. Nie zapominajmy, że fototapety mogą też znaleźć się w przedpokoju, korytarzu i innych pomieszczeniach, np. powiększając je optycznie.

Fototapety to dobry wybór dla Twojego wnętrza!

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości! Odpowiednio wybrana fototapeta może dodać wnętrzu elegancji i ponadczasowości, może wywołać uśmiech na twarzy i przywołać pozytywne wspomnienia z wakacji. Jeśli chcesz „coś” zmienić w swoim mieszkaniu i rzucić na ścianę odrobinę koloru, „rzuć” na nią fototapetę… To będzie dobry wybór!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

dekoracja wnętrz

Wersja do druku