Tak naprawdę tyko i wyłącznie dla przyjemności. Ten nowoczesny gadżet pomaga się zrelaksować, jest świetnym nośnikiem pozytywnej energii i stwarza w łazience niesamowitą aurę. Są przecież tacy, którzy bez muzyki nie istnieją. Stąd głośne śpiewy pod prysznicem czy nucenie przy goleniu. Z drugiej strony nieraz zdarza się, że zabieramy radio do łazienki, zupełnie nie zwracając uwagi, że nie jest ono dostosowane do „grania” w pomieszczeniach o podwyższonej wielkości.  


Idealny sprzęt

Montując radio łazienkowe, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, by dopasować je do swoich możliwości i oczekiwań. Wiele zależy od wielkości pomieszczenia, wyboru konkretnego sprzętu, który zadowoli nas jakością dźwięku, dodatkowymi opcjami czy też designem. Te wszystkie elementy spinają się w jedną całość. Co najważniejsze, zawsze wybierajmy urządzenia dedykowanie do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, dlatego że są one bezpieczniejsze i zdecydowanie dłużej nam posłużą. Rynek oferuje bardzo wiele rzeczy, które różnią się i parametrami, i wyglądem. Dobrze jest więc pomyśleć, czego dokładnie chcemy, czy to się w naszym wnętrzu sprawdzi i jak często rzeczywiście z urządzenia będziemy korzystać.

W morzu możliwości

Rozwój techniki, multimediów Internetu spowodował, że praktycznie nie ma już rzeczy niemożliwych. Poza radiem wolnostojącym, które może mieć pewną wielkość, stylistykę oraz wykończenie warto zastanowić się nad urządzeniami, które zapewnią doskonałą jakość dźwięku a z drugiej strony będą dla nas praktycznie niewidoczne. W modzie są panele prysznicowe, które majż w sobie wbudowane radio, czasem również światło i odpowiednie masażery wodne. W ten sposób tworzy się nimi strefa SPA. Poza tym wiele osób montuje gotowe zestawy na przykład pod wanną, traktując armaturę niejako doskonały wzmacniacz. Nowoczesne i eleganckie łazienki bardzo często zaskakują zestawami podtynkowymi. Takie instalacje w ścianie i/lub suficie rozprowadza się na etapie remontu lub urządzania wnętrza. To wyjątkowo nowoczesne rozwiązanie, ponieważ z zewnątrz widzimy tylko panel sterowania i grające elementy głośników. Dodatkowo wiele osób integruje działanie systemu z włącznikiem świtała lub też na przykład z czujnikiem ruchu.

Warto również zwrócić uwagę na bezprzewodowe głośniki, które są dostępne w wielu wariantach aranżacyjnych i stylistycznych. Te nowoczesne obsługiwane są przez wbudowany system Bluetooth i mogą być obdługiwane przez każde urządzenie przenośne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku