Troska o czystość w jamie ustnej to nie tylko higiena i zdrowie, ale również dobre samopoczucie. Kiedy nasz uśmiech jest śnieżnobiały i zdrowy, czujemy się bardziej atrakcyjni. Wzrasta również nasza pewność siebie. Co jednak wówczas, gdy codzienne mycie oraz płukanie jamy ustnej przy użyciu specjalnych płynów nie zapewnia zadowalających efektów?

Problem może tkwić w stosowanych preparatach, sposobie mycia zębów albo w używanej szczoteczce. Rozwój technologii sprawił, że sprzęty codziennego użytku – w tym również szczoteczki do zębów – uległy dużej zmianie. Obecnie nastał czas szczoteczek sonicznych, które zastąpiły szczoteczki manualne i elektryczne. Czym jest szczoteczka soniczna? Jak działa? Dlaczego jest lepszym wyborem niż jej poprzedniczki?

Szczoteczki soniczne – czym są?

Szczoteczki elektryczne już dawno wyparły klasyczne szczoteczki do zębów. Niewielka głowica, na której znajduje się obrotowa główka pozwala nie tylko na szybkie, ale również niezwykle dokładne mycie zębów. Usuwane są z nich wszystkie zanieczyszczenia, resztki pokarmowe i osady, które prowadzą do odkładania się kamienia. Mycie zębów jest jednak czynnością, która może być wykonana jeszcze dokładniej. Wystarczy postawić na nowoczesne rozwiązania. Coraz większą popularnością cieszą się szczoteczki soniczne. Stosują je osoby niezależnie od wieku. Dlaczego jest to rozwiązanie innowacyjne? W szczoteczkach tego rodzaju zastosowano zjawisko powstawania bąbelków powietrza w płynie, którym jest pasta, woda i ślina. W szczoteczce znajduje się generator drgań, który wytwarza drgania dzięki którym włoski znajdujące się na głowicy szczoteczki przenoszą te drgania na ciecz, która okala zęby. W efekcie docierają do przestrzeni międzyzębowych i innych trudnodostępnych miejsc zapewniając ich lepsze oczyszczenie. Szczoteczki soniczne usuwają skutecznie płytkę nazębną, chroniąc przed powstawaniem nalotów oraz przebarwień (więcej na www).

 

Jak wybrać właściwą szczoteczkę soniczną?

Na rynku nie brakuje szczoteczek sonicznych będących tanimi podróbkami. Kosztują mniej, a działać mają tak samo. Często jednak tanie podróbki nie zapewnią oczekiwanych rezultatów. Co więcej, ich stosowanie może doprowadzić do powstania poważnych szkód zdrowotnych. Aby mieć pewność, że szczoteczka jest bezpieczna, należy sięgnąć po tą od renomowanego producenta. Dobrej jakości szczoteczka soniczna to pewność, że już po pierwszym tygodniu stosowania zęby będą wyraźnie bielsze. Kolejny tydzień to wyraźna poprawa kondycji dziąseł. Dostępne są rozmaite szczoteczki soniczne, które różnią się właściwościami. I tak firma Seysso, która uchodzi za producenta jednych z lepszych szczoteczek sonicznych w swojej ofercie ma ich trzy: Basic, Professional, Oxygen. Do tego dostępne są one również w wariancie dla dzieci. Szczoteczki te odznaczają się wyjątkową funkcjonalnością. Cechuje je również ogromna wydajność, a także precyzja wykonania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma gotowana kaczka
szczoteczka do zeb?w

Wersja do druku