Kobieta w naszym społeczeństwie jest postrzegana poprzez stereotypy, które zakładają, co kobieta może zrobić, na czym się zna, a co może zostawić w spokoju, bo i tak nie będzie umiała tego zrobić. Kobieta ma się znać na gotowaniu, wychowywaniu dzieci, na sprzątaniu i tymi rzeczami się powinna zajmować. Babka za kierownicą to wprawdzie już powszechny widok, jednak nie znaczy to, że mają się znać na naprawie swoich samochodów, czy też na zakupie części do niego, wymianie opon.

Nie można się oszukiwać, że za ten stan rzeczy częściowo kobiety odpowiadają same. Nikogo chyba nie dziwi widok kiedy kobieta stoi przy samochodzie i czeka aż ktoś jej pomoże wymienić koło, czy dokonać podstawowej naprawy samochodu. Może czas zerwać stereotyp nieznającej się na samochodach dziewczynie i udowodnić, że zakupy części samochodowych nie są kobietom obce?

Opona część najważniejsza.

Mało kto traktuje oponę jako jedną z najważniejszych części samochodu. Nawet faceci, którzy pokonują dziesiątki tysięcy kilometrów samochodem, oponę traktują jako coś na czym warto oszczędzić. A to błąd, gdyż jak wykazują badania przeprowadzone przez najlepsze ośrodki zajmujące się bezpieczeństwem ruchu pojazdów wykazują, że od jakości i odpowiedniego dobrania opon zależy nie tylko stopień bezpieczeństwa, ale również komfort jazdy. W końcu to jest jedyna część samochodu, która się styka z nawierzchnią, konieczne jest zadbanie by jej przyczepność, jej opory toczenia oraz inne parametry były jak najlepsze. Nie czarujmy się, mało kto wie jak kupować oponę, jak ją dobrać do własnego stylu jazdy. Mało kto wie jak kupować, by nie przepłacić. Zakupy w tradycyjnych warsztatach wulkanizatorskich nie są już najlepszym wyjściem. Mały wybór opon, dość wysokie ceny nie kuszą do zakupów. Warto spróbować zakupów w sklepach internetowych, które oferują szeroką gamę opon po całkiem rozsądnych cenach. Kupowanie sklepie internetowym, takim jak tirendo, ma ponadto jeszcze jedną zaletę. Sprzedający nie wie kto kupuje, więc nie ma pokusy, by wykorzystać kobietę, która może się nie znać na oponach, by wcisnąć jej droższy model opony, jak to czasem bywa w tradycyjnych sklepach. Kupowanie w sklepie internetowym jest bardzo proste. Oponę wystarczy dobrać po jej wymiarach, bądź też wprowadzając model samochodu, do którego chce się dobrać oponę. Wyszukiwanie jest naprawdę proste i nawet kiedy robi się to pierwszy raz, nie przysparza to wielu kłopotów.

Bezpieczne zakupy.

Kupowanie opon w sklepach internetowych jest całkowicie bezpieczne. Tak naprawdę nie różni się niczym od zakupów odzieży, dodatków robionych tą samą drogą na popularnych portalach odzieżowych. Płatności online są zabezpieczone, a zakupy podobnie jak kupione torebki, buty, czy też sukienki można zwrócić w ciągu 14 dni, a w niektórych sklepach czas jest wydłużony do 30 dni. Nie ma się co obawiać co do kosztów przesyłki, czy też czasu realizacji zamówienia. Koszt przesyłki jest przerzucony zazwyczaj na sprzedającego, a realizacja w ciągu 2-3 dni chyba jest do zniesienia. Jak widać zakupy opon do samochodu nie są trudne, warto chyba przełamać kolejny stereotyp.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku