Sezonowe trendy zawsze przykuwają naszą uwagę, jednak ich kupno nie zawsze jest najlepszym pomysłem, szczególnie wtedy, gdy sporo kosztują. Czasem warto zdecydować się na ubranie, które będzie mogło być użytkowane nawet przez kilka lat. Przykładem może być choćby kurtka parka damska, która już od kilku lat cieszy się niemalejącą popularnością. Kiedy ją nosić i do jakiej sylwetki pasuje najbardziej? Oto cenne rady dla każdej kobiety.


Parka – kurtka uniwersalna

Na uniwersalność tej kurtki składa się wiele elementów. Odpowiadając na postawione wyżej pytanie śmiało można stwierdzić, że kurtka ta, w zależności od kroju oraz materiału, może być zakładana zawsze. Sportowe modele nosimy na co dzień, są one idealnym elementem stylu miejskiego. Natomiast bardziej eleganckie parki założyć możemy nawet idąc do teatru. Ponadto, łączenie elementów eleganckich oraz sportowych również jest obecnie w modzie. Co do sylwetki, kurtka parka damska nie robi żadnych ograniczeń. Mogą ją nosić panie o niewielkim wzroście, jak i te wysokie, tak samo kobiety ze smukłą sylwetką, jak i z krągłościami. Jest jednak kilka trików, które pomogą nam wyglądać w parce korzystnie.

Pamiętaj o proporcjach

Parka to kurtka zakrywająca pupę, jest więc nieco dłuższa, posiada zwężony pas, dzięki czemu pięknie dopasowuje się do kobiecej sylwetki i podkreśla jej atuty. By dobrze prezentowała się z resztą garderoby, należy zachować odpowiednie proporcje. Dlatego do kurtki parki najczęściej dobierane są legginsy lub rurki. Gdy chcemy połączyć tę sportową kurtkę ze spódnicą, koniecznie należy wybrać tą ołówkową. Dość obszerny krój kurtki korzystnie jest łączyć z obcisłym dołem.

Kurtka parka damska i kolor

Kupując kurtki, buty lub torebki, najczęściej wybieramy stonowane kolory. To zapewnia nam stworzenie pewnej bazy, czy kapsuły garderoby, dzięki czemu łatwo jest łączyć elementy tak, by wszystko do siebie pasowało. Czasem jednak warto postawić na kolor, a nic nie ożywi jesiennych stylizacji tak bardzo, jak właśnie kurtka parka o intensywnej barwie. Klasyczne parki na myśl przywołują oczywiście kolor khaki, gdy chcemy na taką postawić, musimy pamiętać, że on świetnie wygląda z czernią. Dzięki temu nawet do parki włożyć możemy czarne, eleganckie szpilki.

Kurtka parka damska na każda pogodę

Popularność parki sprawiła, że znaleźć możemy wariant na każdą porę roku i na każdą pogodę. Najbardziej znana jest chyba wersja zimowa. Posiada ona wypełnienie z puchu i futerka, najczęściej jest to futro sztuczne. Kurtka ta posiada kaptur i zazwyczaj jest nieco dłuższa. Wiosenno-jesienne modele są bardzo podobne, jednak nie posiadają wewnętrznego ocieplenia. Wiosna warto zdecydować się na kupno parki w pastelowym odcieniu, natomiast jesienią musimy brać pod uwagę częste deszcze – tu możemy śmiało wybrać kurtkę parkę damską z materiału przeciwdeszczowego. Letnie parki są bardzo cienkie oraz przewiewne, mogą one być wykonane z bawełny lub jeansu. Te ostatnie są bardzo modne i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych jeansówek.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Softshell damsk

Wersja do druku