Większość matek w pewnym momencie życia doświadcza syndromu opuszczonego gniazda. Dorosłe dzieci wyprowadzają się z domu, wyjeżdżają na studia, za granicę lub zakładają rodziny w odległych zakątkach kraju. Dla mam jest to wyjątkowo trudny okres, jednak dzieci mogą sprawić, by jego przetrwanie było łatwiejsze.


Jak wesprzeć mamę?
Matka, której dzieci już dorosły i wyprowadziły się z domu, ma wiele czasu, by zadbać o swoje potrzeby. Coraz więcej kobiet zdaje sobie z tego sprawę i realizuje swoje marzenia. Panie wybierają się na wycieczki, chodzą na fitness lub spotykają się z przyjaciółkami. Czasem zdarzają się im jednak spadki nastroju, które najłatwiej pokonać kontaktując się z dziećmi. Niestety, spotkanie nie zawsze bywa możliwe, dlatego mama z pewnością ucieszy się, gdy dzieci wręczą jej prezent, który ukoi jej tęsknotę.

Jednym z najlepszych podarunków tego typu jest kalendarz ze zdjęciami. Można w nim umieścić fotografie przedstawiające dzieci i wnuki lub wspólne ujęcia wykonane w czasie rodzinnych przyjęć. Fotokalendarz może również zostać ozdobiony zdjęciami przedstawiającymi dorosłe już dziecko na różnych etapach życia – fotografiami wykonanymi w okresie niemowlęcym, wczesnego dzieciństwa, w wieku dojrzewania, a także po ukończeniu 18 roku życia. Dziecko na zdjęciach może „rosnąć” wraz z kolejnymi miesiącami roku, dzięki czemu mama znów poczuje, że jej dom jest pełen radości.

Jak wykonuje się fotokalendarz?
Jeżeli chce się wręczyć mamie kalendarz ze zdjęciami, powinno się przygotować jego projekt. Wbrew pozorom jest to proste zadanie – wystarczy wejść na stronę producenta foto kalendarzy i skorzystać z prostej w obsłudze aplikacji internetowej. Aplikacja umożliwi wykadrowanie zdjęć oraz umieszczenie ich na poszczególnych planszach. Gotowy projekt przesyła się do producenta, a następnie dokonuje się płatności. Kalendarz otrzymuje się po kilku dniach od złożenia zamówienia.

Co ważne, kalendarz ze zdjęciami może być wykonany na specjalnym, ozdobnym papierze pokrytym lakierem. Wydrukowane na nim plansze mają strukturę przypominającą skórkę pomarańczy i prezentują się jak odbitki fotograficzne. Dzięki takiemu zabiegowi fotokalendarzma wyjątkowy charakter i wywołuje wiele wzruszeń u mamy, która każdego dnia tęskni za swoimi pociechami. Prezent w postaci kalendarza ze zdjęciami z pewnością pomoże jej uporać się z syndromem opuszczonego gniazda i zacząć cieszyć się pełnią życia, które nawet w dojrzałym wieku może być pełne niezapomnianych, radosnych chwil.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Bitki wołowe w sosie własnym kcal
Bitki w sosie własnym kcal

Wersja do druku