Wzmacnia odporność, działa odmładzająco, regeneruje włosy,paznokcie i wspomaga odchudzanie. To żaden magiczny eliksir, lecz działanie agrestu indyjskiego, z którym warto zapoznać się bliżej...

Drzewa rosnące w Indiach, których łacińska nazwa to Emblica officinalis, mają wiele niezwykłych cech, które działają dobroczynnie na organizm ludzki. Amla, zwana także agrestem indyjskim, owocuje małymi zielonymi kuleczkami, które przypominają dobrze nam znany agrest. Drzewo  to – Amla-  jest wykorzystywane i zasadzane głównie dla pozyskiwania owoców, które coraz mocniej rozgościły się w medycynie i współczesnej kosmetyce. Choć, póki co, niewiele słyszy się o jej dobroczynnym działaniu, to z pewnością warto wiedzieć, jak pomocna bywa w wielu przypadkach.  

Po pierwsze – agrest indyjski to roślina o wartościowym działaniu silnie odmładzającym. Ten cudowny owoc jest bogatym źródłem witaminy C – w zaledwie 100 gramach owoców znajdziemy aż 600% dziennego jej zapotrzebowania. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ogromne znaczenie ma dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości witaminy C – jest ona bowiem nie tylko tarczą ochronną dla przeziębionego organizmu, ale także kwas askorbinowy działa silnie przeciwnowotworowo i wzmacnia naczynia krwionośne. Amla to także duże ilości polifenoli czy flawonidów – związków chemicznych zmniejszających ryzyko wystąpienia nowotworów i wielu chorób układu krwionośnego.  Jest ona także źródłem wielu minerałów i składników, których często brakuje w naszym organizmie, przyzwyczajonym do pędu dnia codziennego, stresu i złego odżywiania, są to m.in. cynk, żelazo, miedź, wapń,  chrom, aminokwasy i inne minerały.

Wiele badań klinicznych nad działaniem i właściwościami agrestu indyjskiego dowiodło, że jest on niezwykle skutecznym spalaczem tłuszczu, intensywnie wzmaga i pomaga przy naturalnym, zdrowym i racjonalnym odchudzaniu. Warto zdać sobie sprawę, że szybkie i chwilowe diety-cud nie są ani dobre dla naszego organizmu, ani, w dłuższej perspektywie, efektywne. Proces odchudzania powinien być zmianą sposobu żywienia i własnej mentalności. Odpowiednie żywienie, wyłącznie wspomagane tabletkami z zawartością agrestu indyjskiego,   z pewnością będzie zdrowym sposobem na uzyskanie pięknej sylwetki i zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Taka suplementacja wspomoże spalanie tkanki tłuszczowej i dostarczy wielu cennych składników i minerałów.

W Indiach - miejscu, skąd pochodzi drzewo agrestu indyjskiego, niezwykle popularne jest stosowanie oleju z owoców amli w codziennej pielęgnacji skóry i włosów. Nie dziwi więc fakt, jak piękne i zadbane włosy mają tamtejsze kobiety, skoro ich pielęgnacja jest niezwykle istotna. Olej z owoców amli doskonale wpływa na kondycję i stan włosów i paznokci - stają się pełne blasku, mocne i silne. Amla zapobiega wypadaniu włosów, a także opóźnia proces siwienia włosów – z takim zabezpieczeniem każda kobieta może być pewna, że jej najsilniejsza broń i zarazem jeden z ważniejszych atrybutów, będzie robił onieśmielające wrażenie na wszystkich wokół.

Amla, oprócz właściwości odmładzających, regenerujących włosy czy paznokcie, wpływających na skórę i przemianę materii, jest także znana od lat jako składnik receptur stosowanych na potencję i poprawę wigoru, jest niezwykle skutecznym afrodyzjakiem.

Tabletki na odchudzanie zawierające amlę to najlepszy wybór, by móc dbać o ciało, włosy i paznokcie -  spośród dostępnych na rynku produktów liderem okazuje się Amlan Forte – wiele rekomendacji i pozytywnych opinii potwierdza jego działanie i korzystny wpływ na organizm.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Agrest wartości odżywcze
Sok z agrestu na gorączkę

Wersja do druku