Pożyczki pozabankowe dzięki swojej dostępności zyskują na popularności. Mogą być dobrą alternatywą dla kredytów bankowych w przypadku klientów o obniżonej zdolności kredytowej lub tych, którzy nie mają czasu na rozbudowane formalności. Jednak co w sytuacji, gdy w ogóle nie posiadamy dochodów?

Czy otrzymam pożyczkę nie mając dochodów ?

Dla osób, które nie posiadają stałych dochodów, nie będą najczęściej dostępne również pożyczki pozabankowe. Większość firm pożyczkowych wymaga udokumentowania stałego miesięcznego dochodu, który uprawdopodobni spłatę zobowiązania. Warto jednak zorientować się, udokumentowania jakiego typu dochodu wymaga pożyczkodawca – może się okazać, że pomimo braku zatrudnienia na podstawie umowy o prace lub posiadania dochodu z tytułu emerytury, otrzymamy pożyczkę dokumentując dochód np. umową zlecenie, umową o dzieło lub rentą. Zawsze jednak należy pamiętać, że zaciągnięcie zobowiązania wiąże się z koniecznością spłaty. Musimy rozsądnie ocenić możliwości swojego budżetu, tak aby rata pożyczki nie była dla nas zbyt dużym obciążeniem. Sprawdź jak wyglądają warunki pożyczki pozabankowej w Profi Credit.

 

Jeżeli nie pożyczka, to co?

Każdemu może przytrafić się nagła sytuacja, w której potrzebna będzie dodatkowa gotówka. W takich sytuacjach, nawet zanim sięgniemy po kredyt lub pożyczkę, warto jest się zastanowić, czy są inne możliwości uzyskania finansowania.

Jeżeli nie posiadasz stałych dochodów a wiesz, że czeka cię większy wydatek, sprawdź ogłoszenia rekrutacyjne firm, poszukujących osób do pracy sezonowej lub do wykonania jednorazowych zleceń w Twojej okolicy. W wielu miastach pojawia się zapotrzebowanie na hostessy czy osoby, które pomogą przy inwentaryzacji sklepu. Warto rozglądnąć się również za możliwością odpłatnej pomocy znajomym lub sąsiadom – może któryś z nich będzie chciał płacić ci za wyprowadzanie psa, opiekę nad dziećmi, pomoc przy naprawach w domu czy wyniesienie mebli przy okazji przeprowadzki.

Jeżeli posiadasz żadnych dochodów i nie jesteś pewien swoich możliwości płatniczych, zastanów się, czy zaciąganie zobowiązań będzie rozsądne. Niezależnie od tego czy zaciągamy kredyty bankowe, czy pożyczki pozabankowe będziemy musieli ją spłacić. W większości przypadków regularne unikanie spłaty będzie wiązało się z rozpoczęciem procesu odzyskiwania pieniędzy przez wierzyciela i wpisaniem naszej negatywnej historii spłaty do baz informacji gospodarczej.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Pożyczki
Ile kalorii ma chelb żytni razowy

Wersja do druku