Atopowe zapalenie skóry to poważny problem dermatologiczny, który znacząco wpływa na obniżenie jakości życia chorego. Atopowa skóra charakteryzuje się ściągnięciem, pieczeniem, swędzeniem i nadmiernym łuszczeniem się. Jest bardzo trudna w pielęgnacji.

Codzienne mycie i pielęgnowanie skóry atopowej sprawia chorym wiele problemów. Szczególnie na samym początku, zaraz po zdiagnozowaniu AZS. Największy problem jednak tkwi w tym, że skóra atopowa powoduje codzienny bardzo silny dyskomfort, który ciężko złagodzić popularnymi kosmetykami. Można powiedzieć, że stosowanie zwykłych kosmetyków w przypadku skóry atopowej jest wręcz zakazane. Zawarta w nich chemia bardzo podrażnia skórę i doprowadza do zaognienia objawów choroby.

Jaki krem i balsam do skóry atopowej warto kupić?

Osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry powinny stosować specjalne kosmetyki, przeznaczone właśnie do walki z tym problemem. W takich produktach znajdziemy starannie dobrane substancje, które są w pełni bezpieczne dla skóry. Nie podrażniają jej, a przy okazji łagodzą nieprzyjemne objawy choroby, jak łuszczenie się i zaczerwienienie naskórka czy uporczywe swędzenie.

Dobry balsam czy krem na atopowe zapalenie skóry będzie zawierał składniki aktywne o dobrym działaniu na objawy dermatologiczne. Najczęściej są to naturalne i ekologiczne ekstrakty z roślin, na przykład z brzozy i ziela trędownika. Dobre właściwości ma również mocznik oraz łagodzący i chroniący skórę pantenol. Nieocenione właściwości mają też naturalne oleje, a przede wszystkim olej arganowy i z nasion bawełny.

Dobre kosmetyki do skóry atopowej muszą posiadać optymalne pH, czyli dokładnie takie samo jak skóra. Nie powinny być wzbogacone substancjami zapachowymi, dlatego nie będą podrażniać skóry. Wszystkie zawarte w nich substancje powinny nie tylko nawadniać i odżywiać komórki naskórka, ale również regenerować uszkodzenia i zabezpieczać przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Polecane kosmetyki zmniejszają szorstkość i suchość ciała. Ekspresowo koją pieczenie i optycznie poprawiają wygląd skóry. Sprawiają, że staje się ona zdrowsza i silniejsza, a osoba cierpiąca na atopowe zapalenie skóry odzyskuje utracony komfort i dobre samopoczucie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku