Atopowe zapalenie skóry to schorzenie dermatologiczne, które wymaga użycia odpowiednio dobranego szamponu przeciwłupieżowego. Czym kierować się przy jego wyborze? Jakich składników nie powinien on posiadać, a które z nich powinny obowiązkowo wchodzić w jego skład?

 

Atopia, czyli Atopowe Zapalenie Skóry - objawy

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, to schorzenie, które charakteryzuje się powstawaniem na głowie zmian o charakterze zapalnym. Mają one najczęściej postać szorstkiej, swędzącej tkanki. Objawy atopii mogą potęgować się na skutek użycia niewłaściwych szamponów przeciwłupieżowych. Jeśli masz wrażenie, że produkt, z którego korzystasz, pogłębia uczucie swędzenia, to koniecznie wymień go na inny, najlepiej taki, który jest dedykowany skórze atopowej.

Gdzie szukać szamponów na AZS?

Jeśli cierpisz na AZS, to możesz skorzystać z kilku prostych sposobów zaopatrzenia się w produkt odpowiadający Twoim potrzebom. Ciekawą propozycją jest szampon przeciwłupieżowy ze sklepu, który specjalizuje się w dystrybucji takich produktów. Możesz też poszukać czegoś odpowiedniego w aptece albo wypróbować delikatne i naturalne szampony dla niemowląt. Jeśli dolegliwości związane z AZS są mocno dokuczliwe, koniecznie skorzystaj z pomocy dermatologa.

Czym kierować się przy wyborze szamponu na skórę z AZS?

  1. Wybierz sprawdzone szampony, które nie zawierają substancji pieniących. Mamy tu zwłaszcza na myśli takie związki jak SLS lub SLES. Zainwestuj też w wyroby o hipoalergicznym i bezpiecznym dla cery składzie. Twoja wrażliwa i podatna na reakcje zapalne skóra z pewnością na to zasługuje. Koniecznie wybieraj preparaty, które wcześniej zostały poddane testom pod kątem AZS.

  2. Postaw na preparaty, które zawierają w swym składzie kwas gamma-linolenowy. Jest to związek chemiczny, który działa łagodząco na skórę i ogranicza irytujące uczucie swędzenia. Twój szampon powinien też zawierać wyciąg z lnu oraz oleju lnianego, dzięki którym Twoja skóra stanie się odpowiednio nawilżona.

  3. Wybieraj szampony, które zawierają w swoim składzie pantenol i kwasy omega-3. Pierwsza z tych substancji złagodzi stan zapalny, ograniczając dyskomfort towarzyszący zmianom dermatologicznym. Z kolei kwasy omega-3 ułatwią przedostawanie się do skóry substancji odżywczych istotnych dla zdrowia.

Reasumując, jeśli szukasz szamponu, który złagodzi dolegliwości towarzyszące AZS i jednocześnie zadba o Twoją skórę i włosy, to koniecznie wybierz preparat o łagodzących i przeciwzapalnych właściwościach, który jednocześnie zawiera bogatą paletę witamin i substancji odżywczych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku