Ślub twojej przyjaciółki zbliża się wielkimi krokami? Pora zorganizować wieczór panieński. Jak sprawić, aby nie był nudny, a panna młoda zapamiętała go do końca życia? O to kilka oryginalnych pomysłów na wieczór panieński. Gdzie go zorganizować i jak się bawić?

Żaden ślub nie może się odbyć bez wcześniejszego zorganizowania wieczoru panieńskiego. To, jaki on będzie zależy w dużej mierze od naszej kreatywności. Bardzo ważne jest również, aby trafiał w gusta przyszłej panny młodej. Dlatego dobrze jest wcześniej delikatnie podpytać, czy może jest coś, o czym marzy albo czego na pewno by nie chciała. Atrakcje wieczoru panieńskiego trzeba dostosować też do charakteru i temperamentu panny młodej. Planując dla niej np. szalone zadania, musimy mieć pewność, czy jest ona osobą otwartą na takie atrakcje, przebojową, dla której będzie to świetna zabawa, a nie np. moment pełen stresu. Pamiętajmy, że przyszła panna młoda na swoim wieczorze panieńskim musi przede wszystkim świetnie się bawić. Warto więc wziąć pod uwagę, czy jest ona osobą spokojną, nieśmiałą, cichą, która lepiej czuje się w kameralnym kręgu, czy też jest duszą towarzystwa, która lubi huczne imprezy. W dużej mierze to właśnie od tego zależy, jaki charakter powinna mieć impreza.

Obecnie bardzo popularne jest organizowanie tematycznych wieczorów panieńskich np. horror party, impreza w stylu lat 80-tych, PRL, hawajskim, bollywood czy gangsterskim. Możliwości są tu właściwie nieograniczone. Może przyszła panna młoda ma jakiś swój ulubiony film czy styl muzyczny, który będzie dla nas inspiracją do zorganizowania imprezy. Do tego odpowiednio dobrane potrawy, egzotyczne drinki i udany wieczór gwarantowany.

Podczas imprezy warto zadbać o atrakcje np. przejazd limuzyną, starym autobusem typu „ogórek”, rejs statkiem, wspólna sesja zdjęciowa, lekcja fitnessu czy kurs tańca. Fanki ekstremalnych sportów mogą zdecydować się np. na skok na bungee, ze spadochronem czy jazdę na quadach.  

Jeśli dysponujemy większym budżetem świetnym pomysłem będzie wyjazdowy wieczór panieński: nad morze, jezioro, działkę, w góry. Taki wieczór trudniej jednak zorganizować, gdyż trzeba będzie ustalić dogodny dla wszystkich termin wyjazdu i każda z zaproszonych osób będzie musiała dysponować odpowiednim budżetem. Jeśli jednak wyjazd nie stanowi problemu to ciekawą propozycją będzie np. kilkudniowy rejs po Mazurach, spływ kajakowy, lot balonem czy noc na promie. Wieczór panieński można zorganizować także w hotelu lub w SPA, jako np. wspólny “babski wypad”. Inspiracji szukać można pod adresem: https://wedding.pl/wieczor-panienski. Podczas pobytu w spa będzie można się zrelaksować i zadbać o urodę. To propozycja, która zadowoli każdą pannę młodą. W końcu, która kobieta nie byłaby szczęśliwa spędzając np. weekend na zabiegach upiększających, w dodatku z najlepszymi przyjaciółkami. Dlatego warto rozważyć ten pomysł.

Za przygotowanie wieczoru panieńskiego warto się zabrać najszybciej jak tylko się da, zwłaszcza jeśli jego organizacja wymaga załatwienia i ustalenia wielu rzeczy. Łatwiej będzie jeśli w przygotowania włączy się więcej osób, warto np. podzielić zadania pomiędzy zaproszone osoby. Jeśli każdy będzie odpowiedzialny za jedną rzecz, wszystko pójdzie szybciej i sprawniej, niż jeśli wszystko pozostanie na głowie jednej osoby. Warto pamiętać o tym, że uczestniczki wieczoru panieńskiego powinny się wyróżniać takim samym strojem lub dodatkami, jak szarfy lub przypinki np. z napisem: „Wieczór panieński Agaty”.

Organizując wieczór panieński warto się postarać i wysilić na oryginalność. W końcu to jedyna taka impreza w życiu. Przyszła panna młoda musi ją długo i miło wspominać.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają ogórki kiszone
Ile kalorii ma surówka z pomidorów i ogórka
Drinki z cytrynówki

Wersja do druku