Remont łazienki jest nie tylko bardzo kosztowny, ale też uciążliwy. Zmiana całego wyposażenia, ściągnięcie starej i położenie nowej glazury wiąże się z ogromem prac, jakie trzeba będzie wykonać. Znacznie prościej jest zmienić dodatki i akcesoria łazienkowe, dzięki którym można osiągnąć całkiem nowy wygląd pomieszczenia. Wyposażenie łazienkowe w postaci funkcjonalnych i zarazem efektownych dodatków nie jest stosunkowo drogie, dlatego każdy co jakiś czas może sobie pozwolić na jego wymianę.


Zmiana koloru i stylu
Wystrój wnętrza w dużej mierze zależy od akcesoriów, jakie się w nim znajdą. Wydawać by się mogło, że nie ma sensu ozdabiać takiego pomieszczenia, jakim jest łazienka. Wbrew pozorom jednak spędzamy w niej całkiem sporo czasu w ciągu dnia. Zaraz po przebudzeniu odwiedzamy ją, by zadbać o higienę i urodę przed wyjściem z domu, natomiast po powrocie ze szkoły czy z pracy, na chwilę przed snem, relaksujemy się podczas kąpieli w wannie z ciekawą książką lub kieliszkiem dobrego wina w dłoni.

Umieszczenie w łazience modnych dodatków w wyrazistych kolorach nada jej charakteru i klimatu. W łazience wyłożonej płytkami w neutralnych barwach dobrze sprawdzą się dodatki o stylistyce imitującej kamień lub wykończone drewnianymi elementami. Osoby lubiące otaczać się kolorami powinny postawić na dodatki w mocnych odcieniach, które sprawią, że czas spędzony w łazience będzie dla nich miły i przyjemny.

Funkcjonalnie i ładnie
Kupując akcesoria łazienkowe szczególnie do tych o niewielkim metrażu warto zwrócić uwagę, by były one nie tylko ładne ale też funkcjonalne. Niepotrzebne dodatki jedynie zagracą pomieszczenie i sprawią, że będzie ono przytłaczać. Lepiej postawić na ciekawe i praktyczne rozwiązania, które będą miały atrakcyjny dla oka design. Jak się okazuje, nawet zwykły kosz na brudne ubrania może być ładny pod warunkiem, że wiemy gdzie takowy znaleźć.

Podczas wymiany dodatków i odświeżania pomieszczenia weź pod uwagę kwestię przechowywania. Jeśli do tej pory brakowało Ci miejsca na kosmetyki i środki czystości, koniecznie zaopatrz się w kosze i półki, na których będziesz mógł poukładać wszystkie niezbędne w łazience przedmioty. Z pewnością przydadzą Ci się również haczyki na ręczniki, dzięki którym będą one zawsze pod ręką. Weź pod uwagę, że wygląd całej łazienki poniekąd świadczy o Tobie, dlatego zadbaj w pierwszej kolejności o to, by zawsze było w niej czysto i pachnąco.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku