Pokój dziecięcy to miejsce spokojne i bezpieczne. Znajdujące się w nim przedmioty z założenia powinny być funkcjonalne, a przy tym wspierać wychowanie i rozwój dziecka. Zazwyczaj nie zapominamy o kupnie kolorowych zabawek i innych uszczęśliwiających malucha przedmiotów. Ale czy na pewno robisz wszystko co w Twojej mocy, żeby ochronić swoją pociechę przed ukąszeniami komarów i innych insektów, które mocno dają się we znaki szczególnie latem?


Ochroń skórę dziecka

 

Delikatną skórę malucha bardzo łatwo podrażnić. Latem należy zapewnić jej odpowiednią ochronę przede wszystkim przed słońcem, ale też przed komarami. Poparzenia słoneczne czy swędzące bąble sprawią dziecku dyskomfort i ból, dlatego nie możemy na ich powstanie pozwolić. O ile łatwo znaleźć olejki do opalania z wysokim filtrem dedykowane dzieciom, to znacznie trudniej jest nabyć specyfiki odstraszające komary nie zawierające w sobie substancji chemicznych, które można by zaaplikować na skórę dziecka.

 

 

Co przyciąga komary?

 

Nie każde lato obfituje w komary ale i tak pojawiają się one w mniejszej czy większej ilości. Wabikiem na komary jest zapach potu oraz wydychanego przez człowieka dwutlenku węgla. Komary z pewnością uwielbiają miejsca cieniste i wilgotne. W pokoju pojawia się ich najwięcej na skutek zaświeconej lampy i otwartego okna. Chyba każdy wie, że obecne w pomieszczeniu komary bardzo trudno złapać, dlatego trzeba znaleźć inną metodę na pozbycie się ich.

 

 

 

Zacznij od zabezpieczenia okna

 

Moskitiery na okna to przedmioty, które powinieneś nabyć na długo przed latem. Niezwykle cienkie, prawie niewidoczne siatki skutecznie uniemożliwią insektom przedostanie się do pomieszczenia. Podczas wysokich temperatur unikamy otwierania okien w ciągu dnia, dopiero wieczorem, kiedy nieco się ochłodzi wietrzymy pomieszczenia. To idealna pora dla grasujących na zewnątrz komarów, które tylko czekają na moment otwarcia okna. Założone w oknach moskitiery sprawią, że nie wlecą do środka, dzięki czemu każda noc przebiegnie spokojnie i bez zakłóceń.

Gdzie kupić moskitiery? Możesz nabyć je bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że odwiedzisz internetowy sklep Domondo, zamówisz interesujące Cię produkty, a w niedługim czasie kurier dostarczy je wprost do Twoich rąk. Jest to spore udogodnienie szczególnie latem, kiedy upały i wysoka temperatura nie zachęcają do wyjścia z domu, a tym bardziej do robienia zakupów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku