Nikogo nie trzeba przekonywać, iż zadbane włosy to lepsze samopoczucie oraz większa pewność siebie - to one w dużej mierze decydują o tym, jak postrzegamy siebie i jak postrzegają nas inni. 
Paradoksalnie większość z nas przyznaje, że poświęca im za mało uwagi, a dbanie o włosy ogranicza do codziennej higieny, pospiesznego ułożenia fryzury i okazjonalnych wizyt w salonie fryzjerskim. Niestety to za mało, by oczekiwać trwałych i satysfakcjonujących rezultatów.
fotolia.com, 134206996 | Autor: Valua Vitaly.

To, jak wyglądają nasze włosy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie ma jednego prostego sposobu, lecz połączenie odpowiedniej diety, profesjonalnej pielęgnacji z systematycznością na pewno mile nas zaskoczy.

Dieta

Pielęgnacja włosa zaczyna się od właściwej diety - nie bez powodu mówi się przecież, że lśniące włosy są oznaką zdrowia. Włączmy zatem do codziennego jadłospisu produkty zawierające witaminę A, E, a także witaminy z grupy B. Nabiał, mięso, jajka, tłuste ryby, orzechy - wszystko to zadba nie tylko o kondycję włosa, ale też skóry głowy. Nie można oczywiście zapominać o produktach zbożowych oraz bogatych w wartości odżywcze owocach i warzywach. Sezonowo wspierajmy się także suplementami.

Dobre nawyki

Primum non nocere, czyli po pierwsze nie szkodzić! To warunek konieczny, który dla własnej wygody często ignorujemy. Mycie włosów przypadkowym szamponem, długotrwałe suszenie gorącym strumieniem powietrza, używanie prostownicy bądź suszarki, a nawet opalanie się - to tylko część grzechów, które każdemu zdarza się popełniać. Zadbajmy o to, by były to nawyki sporadyczne, a nie codzienna rutyna. Niemożliwe? Dla chcącego nic trudnego. Jednym z trików rekomendowanych przez fryzjerów jest suszenie włosów z głową opuszczoną w dół - w ten sposób włosy nie tylko szybciej wyschną, ale będą też bardziej puszyste. Używajmy chłodnego nawiewu suszarki i pozwólmy włosom doschnąć naturalnie, a do płukania używajmy chłodniejszej wody. Dzięki temu włosy będą lśniące! Latem korzystajmy z kosmetyków chroniących fryzurę przed promieniowaniem UV - bo słońce uszkadza zarówno skórę, jak i strukturę włosa. Prostowanie czy kręcenie zostawmy tylko na specjalne okazje. Trzeba zdać sobie sprawę, że pytanie "jak dbać o włosy?" zawiera w sobie nie tylko pytanie "co robić?", ale też "czego nie robić?".

Postaw na profesjonalizm

Kluczem odpowiedniej pielęgnacji włosa jest dobór profesjonalnych kosmetyków. Zły preparat nie dość, że nie spełni swojego zadania to może na długo zaszkodzić naszym włosom. W dzisiejszych czasach dostęp do kosmetyków rekomendowanych przez fryzjerów jest dużo łatwiejszy, a profesjonalna pielęgnacja możliwa także w domu. Znajdź sklep fryzjerski oferujący preparaty, które odżywią włos nie tylko z zewnątrz, dzięki czemu pielęgnacja będzie skuteczniejsza, a jej efekty długotrwałe. Obecnie nawet farby do włosów, oczywiście te wysokiej jakości, spełniają równolegle funkcje pielęgnacyjne. Z powodzeniem możemy więc dbać o włosy samodzielnie i nie tracić przy tym fortuny: wymówka "nie stać mnie na fryzjera" odchodzi do lamusa. Bogaty asortyment sklepu fryzjerskiego każda z nas ma na wyciągnięcie ręki - dosłownie i w przenośni, gdyż produkty zamówimy online.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

piękne włosy

Wersja do druku