Zanim zaczniesz szukać mebli do mieszkania, przeglądać katalogi musisz uświadomić sobie z czego powinny być wykonane Twoje nowe meble. Materiał z którego zostaną wykonane meble nie jest bez znaczenia.

Jeśli chcemy kupić porządne meble do swojego domu, musimy zastanowić się czego tak na prawdę szukamy. Aktualnie na rynku jest potężny wybór, czy to w sklepach stacjonarnych, internetowych bądź u producenta. Najwięcej gotowych produktów w sklepach meblowych wykonanych jest z płyty typu  MDF, mniej zaś z litego drewna. Które wybrać? 

Jedną z najważniejszych rzeczy którymi klient się kieruje przy zakupie to trwałość produktu. Ponieważ w dużej mierze liczy się to aby produkt przerwał jak najdłuższy okres czasu. Meble wykonane z litego drewna w tej kategorii deklasują wszystkie inne meble wykonane z płyt. Wystarczy meble z drewna odpowiednio pielęgnować oraz po dłuższym czasie odrestaurować, dzięki temu meble naturalne mogą trwać wiecznie. 


Następna cecha mebli jest ich wytrzymałość na uszkodzenia, mechaniczne czy fizyczne. Jeśli chodzi o meble wykonane z płyty MDF, dużą wadą jest bardzo słaba odporność na wilgoć czy parę wodną. Płyta MDF zazwyczaj bardzo szybko przyjmuje wodę, a później płyta puchnie. Dodatkowo meble wykonane z płyty bardziej podatne są na uszkodzenia mechaniczne łatwiej ją złamać niż meble wykonane z litego drewna. Odpowiednio zaimpregnowane stają się odporne na pęcznienie pod wpływem pary wodnej czy wilgoci, ale zarówno rozsychaniu. 


Dlatego najbardziej polecane są jednak meble z drewna litego są one eleganckie oraz trwałe, ale niestety drogie i ciężkie. Ale idealnie będą pasować do naszej sypialni, kuchni czy salonu. 

W meblarstwie wykorzystuje się wiele gatunków drzew liściastych oraz iglastych. Takie jak : 

*dąb
*buk
*jesion
*brzoza
*olcha
*klon 
*świerk
*sosna 
*jodła 

Lite drewno jest najdroższym materiałem jaki wykorzystuje się do produkcji mebli. Cenione jest za piękną strukturę oraz klasę, oraz długoletnią trwałość. Meble drewniane są idealnym rozwiązaniem dla dzieci oraz osób które cierpią na alergię. 
Jeśli jednak uszkodzimy meble z litego drewna, jest dostępnych wiele wosków czy pisaków które pozwolą nam na zakrycie wgnieceń czy rys. 

Szukasz drewnianych stylowych mebli ? - Zapraszamy do naszego sklepu internetowego ksiegamebli.pl . Posiadamy szeroki asortyment również łóżka drewniane oraz wiele więcej. Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku