Pojemniki do przechowywania żywności
Co mamy do wyboru?
Na rynku dominują pojemniki z tworzyw sztucznych. Wybór pośród kształtów i rozmiarów jest ogromny. Można znaleźć malutkie pudełka i pojemniki czy też słoiki, w których zmieścimy to, co zabieramy ze sobą do pracy lub w podróż. Większe do przechowywania wybranych produktów w szafkach i szufladach. Dopasowane pod względem kształtu do danego rodzaju produktów spożywczych, chociażby płaskie pojemniki idealnie nadające się na wędlinę czy też ser.
Szklane, ceramiczne, ale i te z tworzyw sztucznych, są bezpieczne, bowiem nie wchodzą w żadne reakcje chemiczne podczas kontaktu z żywnością. Nie przejmują zapachów jedzenia i są łatwe do utrzymania w czystości. Bez problemu można znaleźć pojemniki, które nadają się do mycia w zmywarce, jak i do stosowania w kuchenkach mikrofalowych.
Pokrywki dopasowane do pojemników gwarantują szczelność. Hermetycznie zamknięta żywność nie zmienia swoich walorów i przez długi czas zachowuje świeżość. Nie jest narażona na działanie między innymi wilgoci, która sprzyja procesom gnilnym. Tak stworzone, bezpieczne dla żywności pojemniki do przechowywania, można znaleźć między innymi w dziale akcesoria kuchenne DoGotowania.pl.
Jak wybierać?
Typ pojemnika na żywność powinniśmy dopasować do wybranych produktów spożywczych. Do przechowywania wędlin czy serów w lodówce, idealnie nadają się pojemniki z tworzyw sztucznych, plastikowe. Stosunkowo płaskie, kwadratowe bądź prostokątne, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń w lodówce, a jednocześnie wszystko pomieścić.
Szklane bądź porcelanowe pojemniki doskonale sprawdzają się do produktów sypkich. Mogą być opatrzone miejscem na naklejkę, dzięki której porządkowanie i przechowywanie staje się znacznie łatwiejsze. Hermetyczne zamknięcie gwarantuje ochronę przed wysychaniem oraz zawilgoceniem.
Przewagą pojemników szklanych i ceramicznych jest ich estetyczny wygląd. Opatrzone kolorowym nadrukiem, zdobieniem bądź wykonane w ciekawym kształcie, mogą stanowić dopełnienie aranżacji kuchni. Są jednak podatne na uszkodzenia i stłuczenia, a do tego stosunkowo ciężkie. Tworzywa sztuczne są lekkie i trudno o ich zniszczenie, ale plastikowy pojemnik ustawiony w widocznym miejscu, nie wygląda zbyt zachęcająco.
Na co jeszcze zwrócić uwagę
Estetyka jest ważną, ale podczas zakupów należy kierować się przede wszystkim komfortem użytkowania i bezpieczeństwem dla naszej żywności. Najlepiej, by pojemniki posiadały atest Państwowego Zakładu Higieny. O tym, iż są przeznaczone do kontaktu z żywnością, poinformują nas z kolei ikony widelca bądź kieliszka.
Jedno jest pewne – bez nich przechowywanie nie byłoby tak proste i komfortowe. Wystarczy dobrać kształt, pojemność i kolor, by cieszyć się uporządkowaną kuchnią, z produktami spożywczymi przez długi czas zachowującymi swoje walory.
Najczęściej zadawane pytania
Podobne artykuły:
Wersja do druku
Szukaj
Różowy październik czas start! Ruszyła akcja Przymierz się do samobadania
Już po raz drugi organizatorzy kampanii ?Wylecz raka piersi HER2+?1 we współpracy z marką modową H&M ruszają z akcją ?Przymierz się do samobadania?. W p
Polska marka odzieżowa - dlaczego warto wspierać rodzimych producentów?
Wiele osób rezygnuje z kupowania ubrań polskich marek odzieżowych, bo uchodzą one za dość drogie. Jednak wcale nie musi być to normą. Rodzime firmy napr
Jak dopasować bikini do figury typu prostokąt: porady i wskazówki
Figura typu prostokąt, zwana także sylwetką "H" lub "chłopięcą", charakteryzuje się proporcjonalnymi ramionami i biodrami, a także s
Inhalacje solankowe – naturalna terapia dla układu oddechowego
Inhalacje solankowe to coraz popularniejsza metoda wspomagania zdrowia, zwłaszcza w kontekście układu oddechowego. Bogactwo minerałów zawartych w sol
Szykujesz się na imprezę? Sprawdzone porady, jak uniknąć kaca
Impreza z przyjaciółmi to świetna okazja do zabawy i relaksu, ale często kończy się nieprzyjemnymi objawami na drugi dzień – kacem. Mdłości