Rozszerzone naczynka są zmorą wielu kobiet, często występują na twarzy, jednak mogą pojawić się też w innych miejscach. Pajączki to tak naprawdę naczynia włosowate, które rozszerzyły się a następnie pękły. Taka dolegliwość zwykle dotyka kobiet, które mają wrażliwą, suchą i cienką skórę. Przyczyną problemu mogą być niesprzyjające warunki atmosferyczne, duże wahania temperatury, zaburzenia hormonalne oraz silne emocje. Na szczęście, w salonach kosmetologicznych można znaleźć sposób na uporczywe pajączki.

Siła lasera

Zabieg zamykania naczynek jest całkowicie bezbolesny, bezpieczny i szybki. Szczególnie polecany jest laser Fotona, którego działanie oparte jest na procesie fototermolizy. Podczas leczenia emitowana wiązka świetlna zostaje pochłonięta przez barwnik krwi (hemoglobinę), a następnie zamieniona w ciepło. Wytworzona temperatura powoduje odparowanie wody, która znajdowała się w tkance, co rozpoczyna proces wchłaniania się naczyń przez organizm. Promień lasera głęboko wnika w tkanki, docierając do dużych i małych naczyń krwionośnych. Metoda jest bardzo precyzyjna, ponieważ lekarz dobiera parametry urządzenia do każdej zmiany skórnej. By zminimalizować odczucia wynikające z działania lasera, stosuje się punktowy system chłodzenia. Efekt wchłonięcia naczynek jest bardzo szybki, a skóra po zabiegu może pozostać zaczerwieniona i lekko opuchnięta (do 2 dni).

Laser Fotona jest polecany osobom, które borykają się z problemami różnego typu – naczyniakami krwionośnymi, wadami rozwojowymi naczyń, malformacjami oraz rozszerzonymi naczynkami.

Jak dbać o cerę naczyniową

Zabiegi laserowe nie wystarczą, jeśli nie będziemy dbać o naszą wymagającą skórę. Istnieje kilka rzeczy, których cera naczynkowa nie lubi, należą do nich: gorące kąpiele, opalanie, sauna, picie alkoholu i palenie papierosów. Pożegnaj się też z drażniącymi, mechanicznymi peelingami oraz kosmetykami, które zawierają retinol i kwasy owocowe. Codzienna pielęgnacja takiej skóry powinna uwzględniać jej potrzeby i ograniczenia. Stosuj kosmetyki przeznaczone dla cery wrażliwej lub nadwrażliwej, dobrze gdyby zawierały witaminę K, która wzmacnia ścianki naczyń. Kiedy na dworze zaczyna robić się zimno, warto zabezpieczać skórę kremami ochronnymi – tłustymi lub półtłustymi.  Istotnymi elementami pielęgnacji są zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Zadbaj by w twoich posiłkach nie zabrakło źródeł witaminy C, K i P, a także by codziennie chociaż chwilę się poruszać.
Jednym z salonów, gdzie wykonywane są zabiegi laserowego zamykania naczynek jest Laser DeLux. Klientki mogą liczyć tam na profesjonalną obsługę oraz bezpłatną konsultację kosmetologiczną. Salony marki znajdują się w 18 miejscach w całej Polsce, w tym trzy w Warszawie. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się na temat usługi, odwiedź stronę internetową: https://www.laserdelux.pl/zamykanie-naczynek.
Innym, doskonałym miejscem do wykonania zabiegu zamykania naczynek jest salon LaserCare w Warszawie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku