Wybierając konto bankowe ogólnie wiesz, czym się kierować. Jednak oprócz podstawowych usług, banki oferują różne bonusy, promocje, zniżki, a nawet vouchery i bilety. Większość profitów można otrzymać dopiero po spełnieniu kilku innych warunków. W poniższym artykule dowiesz się, co banki mają w swojej ofercie i czego chcą w zamian.

 


Bonusy za korzystanie z rachunku

Na promocjach za otworzenia nowego rachunku można naprawdę sporo zyskać. Na rynku można spotkać się, np. bonusami dla założonego nowego rachunku. Zazwyczaj jest to rozwiązane tak, że wypłacana zostaje comiesięczna premia klientowi, który nie posiadał wcześniej rachunku w danym banku. Jednak trzeba spełniać różne warunki, np. co miesiąc zasilać rachunek określoną kwotą, przez jakiś czas. Innym rozwiązaniem jest wypłacanie co miesiąc premii za aktywne korzystanie z rachunku. Bonusy naliczane są na podstawie ilości wykonywanych transakcji. Następnie zostaje wystawiony rachunek i dopiero wtedy przedsiębiorca otrzymuje profit.

Inne banki gwarantują zwrot gotówki na nowo założone konto firmowe przez jakiś czas, np. 6 miesięcy.

Rekomendacje

Proste polecenie znajomemu banku to dobry sposób na dodatkowy zysk. Jednak nawet ta promocja wymaga spełnienia określonych zasad. Zazwyczaj banki gwarantują określoną premię przez polecenie znajomemu, który jest nowym klientem, czyli nigdy nie korzystał z usług banku. Niektóre banki wypłacają maksymalny bonus klientowi polecającemu wtedy, gdy polecone konto będzie otwarte przez dłuższy czas oraz gdy posiadacz tego konta zaciągnie kredyt lub pożyczkę firmową. Co ciekawe, polecony klient prowadzi swoje konto i kartę płatniczą zupełnie za darmo przez pierwsze 3 miesiące.

W innym banku można zyskać, polecając konto osobiste, jednak jeszcze więcej można dostać za polecenie konta firmowego z usługą księgowości.

Bilety, bony podarunkowe i vouchery

Od jakiegoś czasu banki, oprócz standardowych promocji i zniżek, oferują bilety, karty podarunkowe, a nawet vouchery obejmujące różne usługi.

Część banków stawia na bony o konkretnej wartości, m.in. na elektronikę, kosmetyki, a nawet artykuły codziennego użytku. Często zdarzają się rabaty na usługi u partnerów banku, chociażby na usługi telekomunikacyjne.

Promocje to nie wszystko

Wszystkie promocje i bonusy są świetnym dodatkiem do konta osobistego lub konta firmowego. Jednak pamiętaj, żeby się nie sugerować tymi dodatkami. Przede wszystkim sprawdź rankingi bankowe (https://6krokow.pl/najtansze-lub-darmowe-firmowe-konto-bankowe-ranking-kont-bankowych/). Żeby sprawnie wybrać konto bankowe:

 

  • pokieruj się opłatami za konto – wybierz konto, które będzie najtańsze lub to, w którym bank oferuje zniżki lub nawet brak opłat przez kilka pierwszych miesiący,

  • zwróć uwagę na darmowe przelewy do ZUS, innych urzędów, a także darmowe przelewy krajowe i zagraniczne,

  • ważne, żeby sprawdzić opłaty za kartę płatniczą oraz bankomaty – przy okazji zobacz ich ilość i jak są rozmieszczone,

  • w dzisiejszych czasach nie powinno być z tym problemu, ale sprawdź, czy bank posiada aplikację mobilną.

Wybór konta bankowego jest istotną kwestią, dlatego warto poświęcić więcej czasu na weryfikację i poszukiwania najlepszego konta bankowego. Dzięki temu nie tylko założysz konto na najlepszych warunkach, ale dodatkow będziesz mógł zdobyć bonusy, zniżki i promocje. Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku