O czym marzysz, gdy wracasz do domu po długim, intensywnym i wyczerpującym dniu? Wielu z nas odpowie z pewnością, że o szybkim, odświeżającym prysznicu. Co jednak zrobić, gdy w domu mamy tylko wannę, a wolelibyśmy uniknąć zachlapania łazienki?

Rozwiązanie wbrew pozorom jest bardzo proste - nie wymaga ani modernizacji łazienki, ani rezygnacji z przyjemności płynącej kąpieli. Wyjściem z sytuacji jest montaż zasłony prysznicowej, dzięki której możemy komfortowo korzystać z natrysku bez ryzyka zachlapania całego pomieszczenia. Nie sposób też nie wspomnieć, że zasłony prysznicowe doskonale sprawdzają się podczas dziecięcych kąpieli, stanowiąc znakomitą barierę dla wody.

Jednak kiedy już wybieramy się do sklepu z zamiarem jej zakupu pojawia się kolejne pytanie. Jaką zasłonę prysznicową najlepiej wybrać? To pytanie tylko z pozoru wydaje się banalne. Zasłona prysznicowa może być bowiem zarówno praktycznym dodatkiem w naszej łazience, jak i nadającą jej charakteru częścią wystroju.

Współczesne zasłony prysznicowe

Wielu osobom zasłona prysznicowa kojarzy się z marnej jakości powiewającą firanką, która pod wpływem nawet niewielkiego podmuchu skutecznie utrudnia swobodny prysznic i nieprzyjemnie przykleja się do ciała. Na szczęście producenci dokładają wszelkich starań, aby wyeliminować wszelkie niedogodności, a zasłona prysznicowa nie była koniecznością, ale stała się praktycznym i wygodnym w użytkowaniu rozwiązaniem.

W ofercie sklepów dominują przede wszystkim zasłony tekstylne i PCV, niemniej ze względu na funkcjonalność częściej polecane są te pierwsze. Obecnie produkowane zasłony zazwyczaj nie przylegają do ciała, są łatwe w montażu, a także bardziej wytrzymałe. Ponadto bez większego wysiłku możemy utrzymać je w czystości - często nadają się one do prania, dzięki czemu możemy uniknąć rozwoju bakterii i grzybów, które mogą namnażać się w wilgotnym otoczeniu.

Następnym krokiem będzie wybór między zasłoną prysznicową przezroczystą a matową. Jeżeli jej głównym zadaniem ma być ochrona przed zachlapaniem łazienki, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na pierwszą z nich, niemniej w przypadku, gdy ma jednocześnie stać na straży naszej intymności, lepiej skorzystać z drugiego wariantu.

Chcąc z kolei wykluczyć możliwość przyklejania się zasłony do ciała, warto zwrócić uwagę, by jej dolna część była wykończona specjalną tasiemką. Co więcej, ten drobny element sprawi, że zasłona będzie ładnie się układać.

Zasłona prysznicowa częścią wystroju

Ostatnim wyzwaniem, stojącym przed nami w trakcie zakupu zasłony prysznicowej, będzie dopasowanie jej do aranżacji łazienki. Na szczęście możliwości jest bardzo wiele - nam pozostaje jedynie określenie, czy zasłona ma stanowić uzupełnienie wystroju, czy może być jego wyróżniającym się elementem. Jeśli zasłona ma być pasującym fragmentem układanki, jej kolor i wzór zasłony powinien nawiązywać do ogólnej koncepcji, jaką kierowaliśmy się urządzając łazienkę. W drugim przypadku natomiast bez skrupułów możemy sięgać po żywe, wręcz krzykliwe odcienie, finezyjne wzory oraz kwiatowe czy geometryczne wzory.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

terapia behawioralna

Wersja do druku