Nie tylko kino

Organizowany od 1946r. Festiwal Filmowy w Cannes to drugie najszerzej opisywane w mediach wydarzenie na Świecie. Co roku akredytowanych jest przy nim niemal 5000 dziennikarzy. Niemałą i wciąż rosnącą rolę odgrywa tu moda. Kreacje wybrane na galę finałową są szeroko komentowane, a zdjęcia gwiazd na słynnym schodach z czerwonym dywanem obiegają cały Świat.


40 lat ewolucji stylu
ShopAlike wzięło pod lupę kreacje, w których występowały nagradzane na Festiwalu aktorki. Pod względem koloru, kroju sukienki/ kostiumu, czy rodzaju rękawów porównano wszystkie stroje od 1977 r. (z wcześniejszych lat brakuje kolorowych zdjęć). Jakie wnioski płyną z tej analizy? Do 2007 r. przeważają kreacje w kolorze czarnym, w ostatnich latach natomiast kremowe lub białe. Jaskrawe kolory to rzadkość, choć na długo zapadają w pamięć, jak choćby różowa suknia Björk z 2002 r.

Jeśli chodzi o długość, zdecydowanie dominują długie suknie wieczorowe. Na początku XXI w. na popularności zyskały co prawda sukienki za kolano (Kati Outinen 2002, Maggie Cheung 2004, Hanna Laslo 2005, Berenice Bejo 2013), jednak nadal nie udało im się zająć pozycji lidera. Na przestrzeni 40 analizowanych lat tylko 3 aktorki zdecydowały się na kostium  (Isabelle Huppert 1978, Irène Jacob 1991 i Kathy Burke 1997), udowadniając tym, że Cannes nie zamyka się na mniej klasyczne stylizacje.

Co nas czeka w 2017r.?
Jakie będą kreacje w 2017r.? Czy gwiazdy zaskoczą, czy wybiorą bardziej klasyczne rozwiązania? Śledząc dotychczasowe stylizacje, można stwierdzić, że zwycięska aktorka będzie odbierać nagrodę w sukni wieczorowej lub koktajlowej, białej lub kremowej, najprawdopodobniej bez ramiączek. A może jednak zaskoczy nas wszystkich, stawiając na przykład na zieleń (która według Pantone jest kolorem tego roku)? Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już 28 maja.
Źródło: Shopalike.pl

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma positrim

Wersja do druku