O tym, że oświetlenie odgrywa role praktyczne, jak i dekoracyjne, wiemy nie od dziś. Nie da się jednak ukryć, że wizyta w sklepie z oświetleniem oraz niezbędnymi akcesoriami, nierzadko poparta jest błędnymi decyzjami. Wpływa na to ograniczony budżet finansowy, ale i nasza niewiedza. Ta, którą z kolei potrafią niestety wykorzystywać producenci. Oferując nam niskiej jakości towar za wygórowaną cenę bądź nie udzielając informacji, gdzie i jaki rodzaj oświetlenia jest w stanie się sprawdzić. Podpowiadamy zatem, jakich błędów unikać.

Informacje od producenta

Rolą producenta jest zaoferowanie nam towarów wysokiej jakości, w odpowiedniej cenie, ale i udzielnie niezbędnych informacji. Tym bardziej, gdy zakupujemy oświetlenie oraz żarówki. Podstawą jest dostęp do informacji, do jakich miejsc czy też zastosowania nadaje się dany rodzaj oświetlenia. Podobnie, jak i metody czyszczenia czy pielęgnacji poszczególnych materiałów, z jakich wybrane oświetlenie zostało wykonane. Brak informacji nie pozwala nam również porównać kilku ofert, co pozwoliłoby na wybranie tej korzystniejszej.

Parametry

Niezależnie czy wybieramy coś z oferty, jaką stanowią nowoczesne lampy AZzardo.com.pl, czy też stawiamy na zakupy w sklepie stacjonarnym, nie obejdzie się bez dopasowania żarówek. Na rynku dostępne są tradycyjne, które jednak coraz chętniej zastępujemy energooszczędnymi. Do wyboru są zatem żarówki tradycyjne, świetlówki, żarówki halogenowe czy też diody LED. Innym parametrem określana jest moc tych tradycyjnych, a innym chociażby produktów LED. Na ten aspekt nie zwracamy uwagi, co w efekcie daje nieodpowiedniej jakości światło bądź kolosalne rachunki za prąd.

Dlaczego moja gwarancja nie została uwzględniona?

Teoretycznie i biorąc pod uwagę aspekty prawne, na zakupione towary otrzymujemy dwuletnią gwarancję. Niestety nie brakuje firm, które z rynku znikają szybciej niż w ogóle się na nim pojawiły. Warto zatem na początku dowiedzieć się co nieco o źródle, od którego będziemy nabywać oświetlenie i dodatkowe akcesoria czy też żarówki. Jeśli firma zniknie z rynku, dwuletnia gwarancja nic nam nie da. Stąd równie ważna pozostaje jakość kupowanych produktów, by najlepiej nie musieć z niej korzystać.

Gwarancja to także konkretne warunki. Może być tak, że ta dwuletnia obejmuje naprawy czy wymianę tylko wtedy, gdy dany produkt był użytkowany na przykład przez określoną liczbę godzin w ciągu dnia, co tyczy się często oświetlenia LED. I do tego oczywiście użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem.

Małe wskazówki na wielkie zakupy

Wymienione błędy, które zdarza nam się niestety dość często popełniać, skutkują nie tylko niesatysfakcjonującym wyborem oświetlenia, ale i stratami finansowymi. Informacje, które parametry, dotyczą jakiego rodzaju oświetlenia czy też żarówek, gdzie stosować dany produkt i jak go eksploatować, to nie wiedza tajemna. Kilka prostych porad, praktycznych, z których warto skorzystać wybierając się na zakupy. Dzięki nim oświetlenie w naszych domach będzie praktyczne, piękne i niekoniecznie drogie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku